Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kahkaha attıran oyun Kaç Baba Kaç yeniden sahnede
Kahkaha attıran oyun Kaç Baba Kaç yeniden sahnede
Komedi oyunlarının ünlü yazarı Ray Cooney’in ustalık eseri olan 'Kaç Baba Kaç' bu sezon yeniden yeni yorumuyla sahnelenecek.
Kültür Sanat 21 Kasım 2017 - 16:42

Haldun Dormen’in çevirdiği ‘Kaç Baba Kaç’, bir hastanenin doktorlar odasında geçen ve 2 saat boyunca düşmeyen temposu ile kahkahalar attıran bir oyun. Rektörlüğe giden yolda çok önemli bir konuşma yapmaya çalışan Dr. David Morgan'ın başına gelen olayları anlatan oyun, aynı hastanede 18 yıl önce gönül ilişkisi yaşadığı kadının “Senden çocuğum var” diyerek hastaneye gelmesiyle hareketleniyor. Karışan olaylar David'in karısının gelmesiyle içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu şenliğin içinde hastanedeki doktorlar ve hemşireler ile birlikte bir rektör, bir polis, yaşlı bunak bir hasta ve 18 yaşında babasını arayan sinirli bir çocuk yer alıyor.

Epizot Görsel Sanatlar ve Tiyatro Sevi'nin sahnelediği Oyunu Haldun Dormen çevirdi, yönetmenliği ise İrfan Kangı üstlendi. 2 perdeden oluşan oyunda Ceyhun Fersoy, Dost Elver, Ebru Karanfilci, Ferdi Akarnur, Hakan Bulut, İrfan Kangı, Merve Sevi, Meltem Parlak, Nihan Tarhan, Orçun Kaptan, Özgür Şenyer, Sibel Tomaç rol alıyor.

Kaç Baba Kaç, 30 Kasım’da saat 20.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.