Kalbimdeki Deniz’den ‘kadın cinayetleri son bulsun’ mesajı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ile kadına yönelik şiddetle mücadelede, ortak çalışma içerisinde olan Kalbimdeki Deniz dizisi, 45. bölümünde töre cinayetleri ile kadına yönelik şiddete dikkat çekerek, "Kadına şiddet son bulsun" mesajını veriyor. Çekimlerde Kadın Meclisler'inin hazırladığı pankartlar ile yaşamını yitiren kadınların gerçek fotoğrafları kullanıldı.

Kalbimdeki Deniz’den ‘kadın cinayetleri son bulsun’ mesajı

FOX TV’de ekranlara gelen Kalbimdeki Deniz’in 45’inci bölümü kadına karşı şiddete dikkat çekti. “Töre, kadınları öldürmesin. Başka Diyar’lar olmasın” mesajını veren dizinin oyuncularındna Özge Özberk, “Oyunculuk kimliğimin dışında bir kadın olarak, kadın şiddetine farkındalık sağlayan bir projede olmak benim için çok önemli. Bu bölümde Diyar ve Serdem'in cenaze sahneleri çekiminde Kadın Meclisler’inin hazırladığı pankartlar ve öldürülen kadınların gerçek fotoğrafları kullanıldı. Sessiz kalmıyoruz ve kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyorum” dedi.

kadincinayet4
‘EKİP OLARAK KADINLARIN YANINDAYIZ’

Kutsi ise dizinin proje tasarımcısı Birsel Çıkıncı ve senaristi Funda Çetin'in, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratma hassasiyetinin kendileri açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Projenin ilk bölümlerinden itibaren, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ile ortak bir çalışma sürdürüyoruz. Cinsiyet ayrımının ve her türlü şiddetin olmadığı bir yaşam için Kalbimdeki Deniz ekibi olarak kadınların yanındayız” açıklamasını yaptı.

Kalbimdeki Deniz, kadına yönelik şiddetin toplumdan silinmesi için yasal düzenlemelerin değişmesini talep ediyor.

kadincinayet