Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kamança üstadı Mark Eliyahu babası ile birlikte sahneye çıkacak
Kamança üstadı Mark Eliyahu babası ile birlikte sahneye çıkacak
Ülkemizde de büyük hayran kitlesine sahip Dağıstan doğumlu kamança üstadı, derin melodilerin adamı Mark Eliyahu, 150 yıllık kamançası ile yeniden İstanbul'da sahne almaya hazırlanıyor. Ünlü virtüöze sahnede babası da eşlik edecek.
Kültür Sanat 16 Kasım 2017 - 19:05

Eliyahu, son albümü ‘Roads’un tanıtım turnesi kapsamında, 1 Aralık Cuma gecesi Piu Entertainment organizasyonu ile Zorlu PSM’de sahne alacak. Ortadoğu ve Balkanlar’ın ruhunu, göz yaşını, sevincini vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiğiniz müziğiyle dikkat çeken Mark Eliyahu’ya, babası ünlü besteci ve kompozitor Piris Eliyahu sahnede eşlik edecek.

Müzikle nefes alınan bir ortamda büyüyen ve müzikolog, besteci ve tar sanatçısı babasından aldığı mirasla yola koyulan Mark Eliyahu, kemanda aradığını bulamayıp Türk, İran ve Azeri müziğine yöneldi. İrlandalı-Yunan Ross Dally ve Bakülü müzisyen Adalat Vazirov’ın öğrencisi oldu,

1999’da İsrail’e yerleşti. Babasıyla birlikte ‘The Spirit of the East’ albümünü yaptı, beraber turladı. Filarmoni orkestrasıyla birlikte Nobel Ödülü Gecesinde çaldı, Kudüs Piyor Festivali'nden Uluslararası Ud Festivali'ne, Krakow Yahudi Festivali’nden İtalya’daki prestijli Fabrica Festivali’ne dünya festivallerinde hayranlıkla izlendi, Paris Pompidou Center’daki konseri şehir efsanesi oldu.

Eliyahu, enstrümanı kamançayı “ruhumun sesi, bedenimin bir parçası” olarak tanımlıyor.

ELIYAHU, SAHNE ALMADAN ÖNCE SÖZCÜ’YE KONUŞMUŞTU…

Son güncelleme: 19:06 - 16.11.2017