Kanun virtüözü Aytaç Doğan’dan yeni albüm

Türkiye'nin ve Ortadoğu’nun en önemli kanun virtüözlerinden biri sayılan Aytaç Doğan, merakla beklenen ikinci solo albümü 'Kanun Resitali 1'in hazırlıklarını tamamladı.

Kanun virtüözü Aytaç Doğan’dan yeni albüm

Türk pop ve halk müziğinin önemli solistleri ile uzun yıllar sahne alan, Mısır ve İsrail'de Mısırlı Ahmet ve Ömer Hayrat ile ortak çalışmalara imza atan, Dubai'de Viyana Senfoni Orkestrası, Mısır'da Kahire Senfoni Orkestrası ve Hindistan'ın en güçlü seslerinden Talat Aziz ile birlikte konserler veren, Taksim Trio grubu ile dünyanın önemli festivallerinde sahne alan Aytaç Doğan, ikinci solo albümü ‘Kanun Resitali 1’ ile 1 Mart’ta müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İlk solo albümünü 2012 yılında yayınlayan Doğan’ın 13 eserden oluşan yeni albümünün ses ve görüntü kaydı aynı anda yapıldı. Ses Tiyatrosu'nda gerçekleşen kayıtlarda, albümde yer alan tüm eserler için performans videoları hazırlandı. Etkileyici kanun tekniği ile unutulmayan hit eserleri icra eden Doğan, albümde bir de kendi bestesine yer verdi.

TANIDIK ESERLER

Albüm, DokuzSekiz Müzik etiketiyle çıkacak yeni albümünde Sonuna Kadar Geldim Aşkın, Kurşun Adres Sormaz ki, Çabuk Olalım Aşkım, Dön Bebeğim, Seninle Olmak Var Ya, Alışamadım, Dil Yarası, Sorma, Odam Kireç Tutmuyor gibi tanıdık eserler bulunuyor.

Rap müziğin kendine has ismi Gazapizm, Türkiye turnesinde İlginizi Çekebilir Rap müziğin kendine has ismi Gazapizm, Türkiye turnesinde