Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Kapının Diğer Tarafı’nda sizi bekliyor
‘Kapının Diğer Tarafı’nda sizi bekliyor
Bir anne ölmüş oğlunu geri getiriyor. Görevden alınmış bir CIA ajanının yetenekleri tehlikeli bir adama aktarılıyor. Bu hafta vizyonda gerilim hakim.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 14 Nisan 2016 - 17:12

Kevin Costner hayranları dikkat… Ünlü aktör bu kez daha önce hiç görmediğiniz bir karakterle beyaz perdede. Gerilim türünden hoşlanıyorsanız ‘Kapının Diğer Tarafı’nda Sarah Wayne Callies sizi bekliyor. İşte diğer filmler…

 

Gerilim türündeki ‘Kapının Diğer Tarafı’ adlı filminde Hindistan’ın Mumbai kentinde yaşayan bir Amerikan ailesi, küçük oğullarının talihsiz bir kazayla hayatını kaybetmesiyle sarsılmıştır. Bir türlü tamamen teselli bulmayı başaramayan anne Maria, oğlunu kısa süreliğine de olsa geri getirecek yerel bir ritüelden haberdar olur. Bu amaçla gittiği çok eski tapınakta canlılar ve ölüler diyarını ayırdığına inanılan bir kapı bulunmaktadır. Ancak bu kapıyı asla açmaması şeklindeki uyarıyı gözardı edip açınca ölümle yaşam arasındaki dengeyi bozacaktır. Başrolünde Sarah Wayne Callies ve Jeremy Sisto var. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını ise Johannes Roberts üstleniyor.

Bir türlü tamamen teselli bulmayı başaramayan anne Maria, oğlunu kısa süreliğine de olsa geri getirecek yerel bir ritüelden haberdar olur. Bu amaçla gittiği çok eski tapınakta canlılar ve ölüler diyarını ayırdığına inanılan bir kapı bulunmaktadır.
KURTLAR TARAFINDAN BÜYÜTÜLMÜŞ BİR ÇOCUK

Macera seven izleyiciler için bu hafta ‘Orman Çocuğu’ filmini tavsiye edebiliriz. Jon Favreau’nun yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Neel Sethi. Konusu ise şöyle: Mowgli, bebekken geldiği ormanda kurtlar tarafından büyütülmüş, siyah panter Bagheera’nın akıl hocalığıyla çok şey öğrenmiş bir çocuktur. Ancak insanlardan hoşlanmayan Bengal kaplanı Shere Khan onu ormanda istemeyince evi bildiği tek yeri terk etmek zorunda kalır. Yolculuk boyunca birbirinden değişik yaratıklarla ve durumlarla karşılaşan Mowgli, kendini keşfetmek yolunda çok daha fazlasını öğrenecektir.

Mowgli, bebekken geldiği ormanda kurtlar tarafından büyütülmüş, siyah panter Bagheera'nın akıl hocalığıyla çok şey öğrenmiş bir çocuktur.

KENDİ AKIL SAĞLIĞINI YİTİRME PAHASINA DA OLSA…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Ölüm Treni’. Filmin oyuncu kadrosunda Adrien Brody, Sam Neil, Bruce Spence ve Robin Mcleavy var. Konusu ise şöyle: Küçük kızının ölümüyle hayatı altüst olan psikolog Peter Bower, baktığı hastalarının yıllar önce aynı gün ölmüş ölüler olduğunu farkeder. Kendi akıl sağlığını yitirme pahasına da olsa bu gizemi çözmeye karar veren Peter, hiç beklemediği sürprizlerle ve ancak kendisinin düzeltebileceği bir sırla karşılaşacaktır. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Michael Petroni üstleniyor.

Küçük kızının ölümüyle hayatı altüst olan psikolog Peter Bower, baktığı hastalarının yıllar önce aynı gün ölmüş ölüler olduğunu farkeder.

CIA AJANININ ZİHNİ TEHLİKELİ BİR ADAMA AKTARILIRSA

‘Suçlu’ filminin yönetmen koltuğunda Ariel Vromen oturuyor. Başrollerinde Kevin Costner ve Gary Oldman var. Aksiyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Görevden alınmış bir CIA ajanının hatıraları ve yetenekleri, neler yapabileceği kestirelemeyen tehlikeli bir adamın zihninine aktarılır. Fakat zihnine aktarılan adamın duyguları kötü adamın fikirlerini değiştirmeye başlar.

Görevden alınmış bir CIA ajanının hatıraları ve yetenekleri, neler yapabileceği kestirelemeyen tehlikeli bir adamın zihninine aktarılır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 09:59 - 15.04.2016