Sözcü Plus Giriş

Kaptanın Resim Defteri Venüs Sanat’ta

Ender Dikmen'in, 'Kaptanın Resim Defteri 7' adlı sulu boya resim sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor

Güncellenme: 11:01, 15/02/2017
Kaptanın Resim Defteri Venüs Sanat’ta

18 Şubat Cumartesi günü açılacak sergi, 1 Mart 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Sergide sanatçının 40 adet sulu boya çalışması yer alıyor.

ser

ENDER DİKMEN KİMDİR?

1946 yılında İnebolu'da doğdu.İlk resim eğitimini, sanatçı Hikmet Onat'ın öğrencisi olan babası H.Rıdvan Dİikmen'den aldı. 1962' de Asker,1967'de Subay, 1968'de Pilot, 1977 ‘de Kurmay Subay oldu. 28 yıllık askerlik yaşamında ABD'de uçuş eğitimi, İngiltere'de akademik eğitim aldı. Belçika'da NATO Türk Daimi Temsilciliği'nde Hava Savunma Temsilcisi görevinde bulundu.

1990 yılında Hv.K.K.lığından emekliye ayrılarak uçuculuk mesleğini Türk Sivil Havacılığında sürdürdü. Sırasıyla Noble Air, Sultan Hava Yolları, Onur Hava Yollarında, belirli bir dönem Doğuş Grubunda sora MNG Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve son olarak da Sunexpress Hava Yolları'nda kaptan pilot olarak görev yaptı.

res2

Tüm yaşamında kopmadığı resim sanatında karakalem, pastel, suluboya, akrilik ve yağlıboya çalışmalar yaptı. 2012 – 2014 arası kendi atölyeleri Dikmen Sanat' da eşi ile resim yapan sanatçı, Art-İstanbul Suluboya Topluluğu üyesi olup birçok karma (Yaşayan Asker Ressamlar Sergileri, Tüze Sanat Galerisi, Bandırma Belediyesi Sanat Galerisi, Yunus Emre Sanat Galerisi ve Venüs Sanat Galerisi'nde) ve kişisel olarak (Goya Sanat Galerisi, Moda Deniz Kulubü, Halit Kurtça Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi ile Kaptan'ın Resim Defterleri 1-2-3-4-5-6) sergilerine katılmıştır.

İlginizi Çekebilir'Afrika Ateşi' İstanbul'u sarıyor'Afrika Ateşi' İstanbul'u sarıyor