Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kare Takımı Dodoki’ye Karşı
Kare Takımı Dodoki’ye Karşı
Sevilen çizgi dizi, şimdi tiyatro  sahnelerinde izleyici ile buluşuyor. Kahramanlar, sahne performanslarında çocuklarda bilgisayar oyunlarına bağımlılığı ve çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri konu alarak farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.
Emin AVANES
Kültür Sanat 19 Ocak 2018 - 20:33

Çizgi film ile sahne gösterisi ve danslar iç içe geçirilerek çocuklar üzerinde şaşırtıcı sahneler tasarlanmış. Kahramanlar Kuti, Aypa, Rupi ve Enda  çizgi dizinin içinden sahneye çıkarak macerayı izleyiciye gerçekçi bir şekilde aktarıyorlar. Kare Takımı’nın 6 kahramanının yer aldığı oyunda 7. karakter ise tüm sorunların kaynağı sanal oyun karakteri Dodoki.

1

ÇOCUKLAR OYUNUN ETKİSİNDEN NASIL KURTULACAK?

Çocuklar internet ile tüm bilgisayarlara, tabletlere erişebilen bir bilgisayar oyunu ve oyunun kahramanı Dodoki'nin etkisi altındadır. Bu bilgisayar oyunu hızla tüm çocukların davranışlarını değiştirir.

4

Dodoki oynandıkça daha çok güçlenmekte ve çocukların oyuncaklarını birer birer ele geçirmektedir. Kahramanlar, gün geçtikçe büyüyen bu sorunu çözmeyi başarabilecekler mi? Çocuklar Dodoki oyununun etkisinden nasıl kurtulacak?

2

AİLELER ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE İZLEYEBİR

Kare Takımı  araştırmalarıyla bu sorunun üstesinden gelirken aynı zamanda çocuklar ve aileler için  soruna yönelik rehberlik yapıyorlar. Oyunun Senaryosunu Gülnur Tunç, Müziklerini Burak Çambel, Yönetmenliğini Orhan Bal'ın yaptığı  etkileşimli gösteri 60 dakika boyunca çocuklara  görsel şölen sunarken birbirinden güzel müzikleri, dansları ve çizgi filmden taşan macerayı sahneyle buluşturuyor.

2c4d7046-1ebb-4fc0-89c3-d21666153ae3

Kuti, Aypa, Rupi, Enda, Pengi, Keçe ve Dodoki’nin sahnelediği çizgi filmli müzikal tiyatro ailelerin çocukları ile birlikte izleyebileceği etkileyici bir oyun.

6

Pazar günü Ankara’da sahnelenecek oyun birçok ilde de izleyiciyle buluşacak.

Son güncelleme: 20:41 - 19.01.2018