Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karga’nın başlangıç vuruşu Serdar Ateşer’den
Karga’nın başlangıç vuruşu Serdar Ateşer’den
Serdar Ateşer Big Band, Karga’nın başlangıç vuruşunu 23 Eylül Cumartesi gecesi yapıyor. Serdar Ateşer, üç kişiden oluşan büyük orkestrası ile sürpriz isimlerle dolu etkileyici bir konser verecek. Mekân, sezon boyu ağırlayacağı başarılı sanatçılarla Kadıköy’e can suyu vermeye devam edecek.
Kültür Sanat 18 Eylül 2017 - 10:56

Alternatif müzik ve sanatın kalesi Karga, sezon boyunca birbirinden iyi isimleri ağırlayacak. Mekân, sezonunu dikkat çeken çalışmalara imza atmış müzik adamı Serdar Ateşer'in vereceği konser 23 Eylül Cumartesi gecesi ile açıyor.

Besteci ve yorumcu Serdar Ateşer, 1998 yılında yayınladığı ‘Avdet Seyri' isimli albümle Türkiye alternatif müziğinde önemli bir tını bıraktı. Kendisinden sonra gelenlere yol gösteren ve zamanla daha çok tanınan albüm, o tarihten bu yana pop olmayan Türkçe sözlü, enstrümantal müzikle uğraşanlar için önem taşıyor. 1998 yapımı ‘Avdet Seyri' Kalan'dan yayınlandığı yıl, bir ilk olarak hem CD hem de LP olarak çıktı.

serdarateser3Ateşer, ‘Mütareke Yılları' ve ‘Avdet Seyri' albümlerinin yanında, ‘Selamsız Bandosu' ve ‘Filler ve Çimen' filmlerinin müziklerine de imza attı. Sanatçı, uzun aralarla dolu olsa da süreklilik gösteren müzikal yolculuğu ve kendine özgü sound ve aranjman yaklaşımıyla meraklılarının sıkı takibinde olan bir isim. Yıllardır müzik piyasamızda arşivlik işleri ile ilgi çekiyor. Ateşer, kurucularından olduğu 80'lerin kült grubu Mozaik’ten bu yana çalışmalarına solo olarak devam ediyor.

YENİ ALBÜMÜ YOLDA…

Serdar Ateşer, müzik dünyamızda aralarında Erkan Oğur, Aynur Doğan, mor ve ötesi, Ruşen Alkar, Bülent Ortaçgil, İsmira, Yok Öyle Kararlı Şeyler gibi isimlerin olduğu sanatçı ve grupların prodüktörlüğünü yaptı. Sanatçının, Ekim ayında Kalan Müzik etiketiyle çıkacak olan ve uzun zamandır beklenen yeni albümünün ismi ise ‘İş İşten Geçer Geçmez Ordayım' olacak.
Karga, sezona 90BPM & Kamufle, Krypts (FI), Emre Kula, ÆVOM Portal (Haossaa + The Raws), Güney Marlen, Çağıl Kaya, Sonik Chamber, Reptilians, Form Andromeda, Art Diktatör, Reagge Weekend 6, Özüm İtez, Flower Room, Kökler Filizleniyor, Da Poet, Kamufle Moral Band, Yarımada, Komik Günler, Hedonutopia, Karanlığın Sol Eli, Uluru, 163, Dead Congreation (GR), Volkan Ergen, Celeste (FR), Cihan Mürtezaoğlu, Nejat Dimili, Barlas Tan Özemek, Direc-t, Vigen Hovsepyan (ARM), Housing Crash ve SATTAS gibi nefis isimlerle devam edecek.

Son güncelleme: 10:57 - 18.09.2017