Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kayahan’sız bir yıl
Kayahan’sız bir yıl
Usta müzisyen Kayahan aramızdan ayrılalı bir yıl oldu.
Kültür Sanat 3 Nisan 2016 - 11:27

Yolu sevgiden geçen herkesin hayatında önemli bir yere sahip olan usta müzik adamı Kayahan, aramızdan ayrılalı bir yıl oldu. Geride bıraktığımız sene 3 Nisan’da hayata gözlerini yuman usta müzisyen geride milyonlarca gözü yaşlı hayran ve dillere pelesenk olan şarkı bıraktı. Yakalandığı yumuşak doku kanseri nedeniyle aramızdan ayrılan usta müzisyen uzun bir süre bu hastalıkla mücadele etmişti.

  

29 Mart 1949 İzmir doğumlu Türk pop müziği şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar, tedavi gördüğü hastanede geride bıraktığımız yıl 3 Nisan’da yaşamını yitirmişti. 1991 yılında çıkarttığı ‘'Yemin Ettim'' albümüyle satış rekoru kıran Kayahan, 2 kere kanser tedavisi görerek sağlığına kavuşmuştu. 2013 yılında yumuşak doku kanserine yakalanan ve kemoterapi gören Kayahan, 23 Mart'ta hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçı Kayahan en son 2015 yılında Beşiktaş Belediyesi'nin, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlediği konserde sahne almıştı.