Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kayyum üyesi Recep Ergül, MESAM’dan atıldı
Kayyum üyesi Recep Ergül, MESAM’dan atıldı
MESAM'a kayyum olarak atanan Recep Ergül, Haysiyet Kurulu tarafından mobbing yaptığı, çalışmaları engellediği ve kurul üyesi Kadir Tapucu'yu tehdit ettiği iddiasıyla üyelikten atıldı.
Kültür Sanat 16 Mart 2018 - 11:30

Kültür Bakanlığı tarafından Arif Sağ başkanlığındaki seçilmiş MESAM yönetimin yerine geçici olarak atanan kayyum yönetiminde yer alan Recep Ergül, MESAM Haysiyet Kurulu tarafından üyelikten ihraç edildi. Ergül’ün 2 defa toplu istifa eyleminde bulunarak yasayla tanınmış bir hakkı iyi niyet karinesi dışında kötüye kullandığı, MESAM çalışanlarına mobing uyguladığı, MESAM Haysiyet Kurulu üyesi Kadir Tapucu’yu tehdit ettiği gerekçesiyle ihraç edildiği bildirildi.

‘MESAM’DAKİ İSTİFALARI ORGANİZE ETTİ’ İDDİASI

Ergül’ün ayrıca MESAM'ın çalışmasını ve amaçlarını gerçekleştirmesini engelleyici fiillerde bulunduğu da tespit edildi.

Daha önce Arif Sağ başkanlığındaki seçilmiş yönetim kurulunun çalışmasını engellemeye çalıştığı öne sürülen Ergül’ün, MESAM’daki toplu istifaları da organize ettiği söylendi. Ergül’ün Haysiyet Kurulu'nun kararını yargıya taşıması bekleniyor.