Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Keman sanatçısı Okan Arıkan davasında karar çıktı
Keman sanatçısı Okan Arıkan davasında karar çıktı
Bağdat Caddesi’nde art arda meydana gelen trafik kazalarında keman sanatçısı Okan Arıkan ile Harun Arslan’ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 2 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Cezada indirim uygulamayan mahkeme, Okan Arıkan'ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle sanık Orkun Efe Bardakçı'yı 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.
Sevgim Begüm YAVUZ
Kültür Sanat 17 Nisan 2018 - 22:34

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde, 30 Nisan 2016 tarihinde Orkun Efe Bardakçı yönetimindeki araç yolun karşısına geçmeye çalışan keman sanatçısı Okan Arıkan’a ve yol kenarında park halinde bulunan bir araca çarptı. Arıkan olay yerinde hayatını kaybetti.

Polis ve sağlık ekiplerinin olay yerindeki çalışması sürerken Ezgi Aydın’ın kaza nedeniyle yolun sol şeridine bıraktığı aracını görünce manevra yapan Harun Arslan’ın kullandığı araç ise yol kenarındaki ağaca çarptı. Aracın sürücüsü Harun Arslan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sürücüler Orkun Efe Bardakçı ve Ezgi Aydın hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan 2'şer yıldan 6'şar yıla kadar hapis İstemiyle dava açıldı.

Anadolu 32. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz sanıklar Orkun Efe Bardakçı ve Ezgi Aydın, kazada hayatını kaybeden Okan Arıkan'ın babası Namık Arıkan ile taraf avukatları katıldı.

Olay nedeniyle hayatının alt üst olduğunu söyleyen sanık Orkun Efe Bardakçı, “Allah kimsenin başına vermesin. İlk etapta tutuklu olduğum için karşı tarafı arayıp başsağlığı dileyemedim. Avukatım da beni acılı olduklarından tepki alabilirim diye uyardı. Bu bir kazaydı. İsteyerek olaya karışmadım. Bu olaydan sonra hayatım alt üst oldu. Okulu bıraktım çalışamıyorum” ifadelerini kullandı.

Harun Arslan'ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan sanık Ezgi Aydın da, suçlu olduğunu düşünmediğini belirterek, beraatını istedi.

‘ACIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR'

Kazada hayatını kaybeden Okan Arıkan’ın babası Namık Arıkan, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Acılı baba, “Biz maddiyat peşinde değiliz. Acımız her geçen gün artıyor. Oğlumu hiç bir şey geri getiremez. Başka canlar yanmasın diye örnek teşkil edecek bir ceza verilmesini istiyoruz” dedi.

MAHKEME İNDİRİM YAPMADI

Davayı karara bağlayan mahkeme, keman sanatçısı Okan Arıkan’ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan sanık Orkun Efe Bardakçı’yı “taksirle bir kişinin ölümüne neden olma” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezada indirim yapılmasına yer olmadığına karar veren mahkeme, sanığın sürücü belgesinin de cezanın infazından itibaren 2 yıl süreyle geri alınmasına karar verdi. Öte yandan sanık Ezgi Aydın’ın ise, üzerine atılı “taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak” suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.