Kemanın dahi çocuğu David Garrett’tan Çaykovski ziyafeti

David Garrett, İstanbul Opera Orkestrası ile İş Sanat'ta buluşuyor

Kemanın dahi çocuğu David Garrett’tan Çaykovski ziyafeti

Eleştirmenlerin ‘müziğin dahi çocuklarından biri’ olarak övgüyle söz ettiği keman virtüözü David Garrett, Venezuelalı şef Dietrich Paredes yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde İş Sanat'a konuk oluyor.

keman2

DAVID GARRETT KİMDİR?

Isaac Stern, Yehudi Menuhin ve Ida Haendel gibi kemanın en büyük virtüözleriyle çalışan sanatçı, 10 yaşındayken Hamburg Filarmoni Orkestrası ile ilk konserini verdi. 13 yaşında Deutsche Grammophon ile bünyesindeki en genç sanatçı olarak özel bir sözleşme imzaladı. Julliard School'da müzikoloji ve kompozisyon eğitimi alan Garrett, Itzhak Perlman'ın yönlendirmesi ve tavsiyeleriyle performanslarına yeni teknik ve stiller ekledi. Müzikteki en büyük hedeflerinden birinin de klasik müziği genç kuşaklara sevdirmek olduğunu her fırsatta dile getiren sanatçı, bu doğrultuda klasik eserleri pop, rock, blues öğeleriyle harmanlıyor ve crossover parçalar düzenliyor. Kariyeri boyunca birçok ödülü kucaklayan David Garrett, sanata ve müziğe katkılarından dolayı, daha önce Gidon Kremer, Chick Corea, José Antonio Abreu, John McLaughlin, Al Jarreau gibi müzik dünyasında iz bırakan isimlere verilen Frankfurt Müzik Ödülü'nü ise önümüzdeki Nisan ayında alacak.

keman3

Garrett'ın Çaykovski'nin keman konçertosunu yorumlayacağı bu çok özel konser, İş Sanat'ta Avishai Cohen, Buika gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği müzikal işbirliği dinleyicilerden tam not alan İstanbul Opera Orkestrası'nın seslendireceği Çaykovski 4. Senfoni ile devam edecek. Venezuelalı şef Dietrich Paredes'in dinamik yönetimi altında enfes kulaklarınızın pasını silecek konser 9 Mart 2017, Perşembe akşamı 20.30'da İş Sanat'ta.

Loading...