Sözcü Plus Giriş

Kendini yağmalayan adamın hikayesi

Serhan Kansu ilk olarak 2008 yılında kaleme aldığı oyununu, ‘En Güzel Adam’ ismiyle ve güncellenmiş haliyle kitaplaştırdı. Oyun; ego ve narsizm, kadın erkek ilişkileri, mükemmellik arzusu ve acısız bir yaşam üzerine diyaloglardan oluşuyor. Kapak tasarımını sanatçı Bulut Bagatur’un yaptığı eser, Hayal Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluşuyor

null
Güncellenme: 16:30, 30/11/2017
Kendini yağmalayan adamın hikayesi

Şerefine Kozmos ve Sırtımdaki Okyanus adlı eserleriyle okuyucuyla buluşan Serhan Kansu, ilk olarak 2008 yılında kaleme aldığı tiyatro oyununu ‘En Güzel Adam' ismiyle kitaplaştırdı. Eseri kaleme alırken yaşanmış gerçeklerden ilham aldığını söyleyen Kansu, eseri hakkında “İsviçre'de yaşanmış gerçek bir olaydan esinlendim ve kendi yaşadıklarımla harmanladım. Bu eser; girdisi çıktısı bol olan, müzikli bir vodvil ya da tek bir düşünce etrafında gezen bir hikaye değil. Sorgulamalarla şekillenen bir silsile. Sanatseverin bu eseri sahnede görmekten çok okumasını dilerim. En yaratıcı ve gerçek sahne zihinlerimiz. Bu kitabın en doğru yorumu, aşktan, kibirden ve merhametten geçen insansı konuşmalardır” dedi.

KENDİNİ YOK EDECEK KADAR İLERİ GİDİYOR

Oyunda yer alan her bir karakterin sert özellikleri mevcut. Ancak oyunun en can alıcı sorunsalı, kendini evrenin merkezine koyan narsisist bir adamın kendini yok edecek kadar ileriye gitmesi. Kansu “Narsisist biri herkes onu konuşsun, onu beğensin, güç ve güzellikler daima ona iliştirilsin, ona atfetdilsin ister. Güzel olan ne varsa fethetmek ister. O halde dünyadaki en güzel şeyin kendisi olduğunu düşünen bir canlı ilk önce nereyi yağmalar? Kendini” şeklinde yorumladığı oyuna ait duyguyu, birlikte yaşadığımız pek çok insanın gizlice yaşadığını söyledi ve ekledi: “Her bir karakter gizlediğimiz gerçeklerden söz ediyor”

‘En Güzel Adam'ın kapak tasarımı, İstanbul Beyoğlu'ndaki atölyesinde sanat çalışmalarını sürdüren ressam Bulut Bagatur'a ait. Çağdaş Sanat'ın genç temsilcilerinden, Mimarsinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü mezunu Bagatur'un çeşitli kişisel ve karma sergilerde işleri gösterildi.

İlginizi ÇekebilirSerhan Kansu ‘Kitabın Mutfağı'nda çocuklarla buluştuSerhan Kansu ‘Kitabın Mutfağı'nda çocuklarla buluştu
Yayınlanma Tarihi:16:29,