Kennedy Center Onur Ödülleri sahiplerini buldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin en prestijli kültürel ödüllerinden biri olan Kennedy Center Onur Ödülleri 2022'nin kazananları açıklandı. Ödül alanlar arasında George Clooney ve U2 gibi isimler de var.

Kennedy Center Onur Ödülleri sahiplerini buldu

1978’den beri her yıl sahne sanatları ve Amerikan kültürüne yaşam boyu katkıları için verilen Kennedy Center Onur Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

George Clooney, U2, Gladys Knight, Tania León ve Amy Grant ödüle layık görülen isimler arasında.

Kennedy Center Başkanı David M Rubenstein, George Clooney’nin karizmatikliğin markası ve örnek karakter olduğunu söyleyerek ödüle layık görüldüğünü duyurdu. Clooney ise ödülün heyecan verici bir sürpriz olduğunu söyledi.

Rubenstein, U2 için ise ikonik marşları, güçlü sözleri ve sosyal adalet mesajlarıyla Amerika’yı ve dünyayı uzun zaman önce kazandığını belirterek ödüle layık görüldüklerini açıkladı.

Altı Grammy ödülüne sahip olan Amy Grant da ödüle layık görülen isimler arasındaydı. Grant şunları söyledi: “En çılgın rüyalarımda asla bunu almayı hayal etmedim…”

Bu yılki ödüller 4 Aralık Pazar günü sunulacak ve daha sonra CBS’de yayınlanacak.

Benedict Cumberbatch, sadece hayranlarıyla poz vererek 5 milyon lira kazandı İlginizi Çekebilir Benedict Cumberbatch, sadece hayranlarıyla poz vererek 5 milyon lira kazandı Chris Hemsworth, Thor olabilmek için işte bunları yaptı İlginizi Çekebilir Chris Hemsworth, Thor olabilmek için işte bunları yaptı Kate Moss'tan yıllar sonra itiraf etti: 'Soyunmamı istediler, kaçtım' İlginizi Çekebilir Kate Moss'tan yıllar sonra itiraf etti: 'Soyunmamı istediler, kaçtım'
Loading...