Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kerem Görsev’in 18. albümü müzikseverlerle buluştu
Kerem Görsev’in 18. albümü müzikseverlerle buluştu
Dünyaca ünlü Türk müzisyen Kerem Görsev, 18'inci albümü 'After the Hurracine'yi müzikseverlerle buluşturdu.
Kültür Sanat 22 Mart 2018 - 17:06

Duayen müzisyen, yeni albümüyle ilgili New York'ta Ferit Odman ile 2 aylık bir ön çalışma yaptıklarını ve 23 Ocak’ta bu çalışmaları sonlandırdıklarını söyledi. Albümde Terell Stafford trompette, Peter Washington’ın katkısı olduğunu anlatan Görsev, “Bu albümde her şeye el atıp titizlikle sonuçlandıran, bütün organizasyonu ayarlayıp beni sadece müzik çalmaya odaklayan Ferit Odman'a büyük bir teşekkür ederim. Ayrıca Terell ve Peter müziğime eşsiz yorumlar kattı. Davuldaki Ferit Odman'a da ayrı teşekkürler, kayıt öncesi Bodrum'da prova yapıp stüdyoda her şey planlı programlı olmasını sağlayıp nefis bir eşlikte bulundu” dedi.

KEDİLERE VE AĞAÇLARA

Görsev, albümdeki ‘Cat Shalter’ eserini Emirgan'da yaşamış kabadayı bir sokak kedisinden, ‘Big Heart’ı iki sene önce vefat eden Mustafa Koç'un cenazesinde gördüğü 10 binlerce insanın üzüntüsünden, ‘December’ı babasının vefatından ‘Olive tree’yi Kemikler köyündeki 400-500 yıllık zeytin ağaçlarından, ‘Dorea – After The Hurracine – Mermaid – Maybe One Day’ gibi dört eseri de eşi Deniz Kurt Görsev’den esinlenerek yazdığını anlattı.