Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kevin Spacey taciz iddiasıyla hakim karşısında
Kevin Spacey taciz iddiasıyla hakim karşısında
Adı taciz skandallarıyla anılan ABD'li oyuncu Kevin Spacey, 18 yaşındaki bir erkeği taciz ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı. 
Kültür Sanat 8 Ocak 2019 - 10:39

House of Cards dizisindeki rolüyle beğeni toplarken, bir anda ardı ardına patlayan taciz iddialarıyla sarsılan Oscar ödüllü Kevin Spacey, 18 yaşında bir erkeğe tacizde bulunmak suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. İddia ABD’li ünlü oyuncu Kevin Spacey’in 2016’da Massachusetts eyaletinde, o sırada 18 yaşında olan bir erkeğe cinsel istismarda bulunmasıydı. Nantucket Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayan Space ile ilgili karar veren yargıç Thomas Barrett, Spacey’nin söz konusu gençten ve ailesinden uzak durmasına hükmetti ve duruşmayı 4 Mart’a erteledi.

Yargıç Barrett, Spacey’nin 4 Mart’taki duruşmaya telefonla katılmasının yeterli olacağını belirtti. Mahkeme, davacı genç ile o zamanki kız arkadaşından, iddianın yaşandığı gün ile 6 ay sonrasına kadarki cep telefonu yazışmalarını ve diğer bilgileri saklamalarını talep etti.

KEFALET ÖDEMEDEN SERBEST BIRAKILDI 

Spacey’nin avukatı Alan Jackson, mahkeme kayıtlarına göre, Spacey’nin avukatları suçlamaların “alenen yanlış” olduğunu savundu.

BBC’nin haberine göre, 10 dakika süren duruşmanın ardından kefalet ödemesine gerek görülmeyen Spacey serbest bırakıldı.

Son güncelleme: 10:41 - 08.01.2019