‘Kilink’ Adana’da yaşayacak

‘Kilink’ filmlerinin başrol oyuncusu olan Oktay Gürsel, film afişlerini, ‘Kilink’ kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesine bağışladı.

‘Kilink’ Adana’da yaşayacak

1960'lı yılların sonlarında başrol oynadığı ve arka arkaya çektiği ‘Kilink' filmleriyle adını duyuran, daha sonra Almanya'ya giden Piri Mehmet Paşa'nın torunlarından Oktay Gürsel, film afişlerini, ‘Kilink' kıyafetini ve kitaplarını Adana Sinema Müzesi hediye etti. Türkan Şoray, Bülent Ersoy, Oya Peri ve İzzet Günay gibi usta oyuncularla başrol oynayan Gürsel'in hediye ettiği ürünlerden memnuniyet duyduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, “Oktay Beyin Adana’mızın kültürünü geliştirmek için katkılarına teşekkür ediyorum. Menderes Samancılar, Muzaffet İzgü hep bağışladı. Bütün sanatçılarımız destek veriyor” diye konuştu.

kilink-ic

“1970 VE 2010 ARASI ALMANYA’DA YAŞADIM”

Adana Sinema Müzesi'nin son katında sergilenen ‘Kilink' kıyafetinin yanında açıklamalarda bulunan Gürsel, “1967'den sonra 1970'e kadar filmlerde oynadım. 2 Kilink filmi yaptım. Başka filmlerim de var. 1970-2010 arası Almanya'da yaşadım. Almanya'da bazı prodüksiyonlarda filmler yaptım. Adana kökenli olduğum için düşündüm ve Adana Sinema Müzesi'ne hediye ettim eşyalarımı” ifadelerini kullandı. Ayrıca oyuncu Oktay Gürsel, Adana Sinema Müzesi'ni ziyarete gelen kişilere ‘Kilink' filmlerini anlattı. İHA

kilink-ic-2