Kim telefonunu masaya bırakacak kadar cesur?

Serra Yılmaz’ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Cebimdeki Yabancı’ filmi oyuncularından Çağlar Çorumlu, Belçim Bilgin Erdoğan ve Serkan Altunorak ile bir araya geldik ve bu soruya cevap aradık...

Kim telefonunu masaya bırakacak kadar cesur?

– Sinemaseverleri nasıl bir film bekliyor?

Çağlar Çorumlu: Öncelikle enteresan bir film bekliyor sinemaseverleri… Çok iyi bir kadro ve iyi bir teknik ekibin ortaya çıkardığı güzel bir proje oldu. Biz sağlam bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Umarım izleyici de film hakkında aynı şeyi düşünür.

Belçim Bilgin Erdoğan:
Filmde Banu ve Metin adlı iki karakter, evlerinde yedi arkadaşını ağırlıyor. Ben Banu'yu canlandırıyorum. Film, yedi arkadaşın bir akşam yemeğinde toplanıp yemek masasında geçirdiği Ay tutulmalı bir geceyi anlatıyor.

cy_basin_kiti_foto_02

Kalkanları olan bir kadın…

– Filmde nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?

B.B.E.: Banu, kendi söküğünü dikemeyen bir psikolog. Hayata karşı duruşu soğuk ve temkinli. Kalkanları olan bir kadın ama başta arkadaş çevresinde, sonra da kendini iyi hissettiği her yerde kendini güvenle ortaya koyuyor. Yemeğin yendiği gece boyunca da neler oluyor neler.

Ç.Ç.: Ben de filmde, Metin, Sinan ve Kerem'in çocukluk arkadaşı olan Suavi'yi oynuyorum.

– Siz filmde Belçim Bilgin Erdoğan'ın canlandırdığı karakterin eşini oynuyorsunuz. Belçim Bilgin Erdoğan'la bir çifti canlandırmak nasıl bir duygu?

Serkan Altunorak: Belçim'le oynamak çok büyük bir keyif. Aslında bu kadro ilk defa birlikte oynuyor. Sadece Şebnem (Bozoklu) benim çok eski arkadaşım. Tüm oyuncularla oynamak müthiş bir keyifti. Bu tür cümleler hep söylenir ama bunlar yürekten gelen, gerçek kelimeler.

Arkadaşlarımı yazıhanemde ağırladım

– Film tek bir mekanda geçiyor. Set nereye kuruldu?

Ç.Ç.: Çekimler BKM'nin (Beşiktaş Kültür Merkezi) Ümraniye'de oluşturduğu bir platoda çekildi. Orada benim de ufak bir yazıhanem var ve arkadaşlarımı orada da ağırladım.

– Bir Serra Yılmaz-Ferzan Özpetek filminde olmak nasıldı?

B.B.E.: Herhalde bütün oyuncular Ferzan Özpetek'le çalışmayı hayal eder. Özpetek de bu filmde kendisiyle çalışmayı hayal eden bir oyuncu kadrosunu bir araya getirdi. Serra Yılmaz'ın ilk yönetmenlik deneyiminde onun yanında olmak çok heyecanlıydı. O heyecanı attıktan sonra da çok büyük ustalarla çalışmanın inanılmaz hafifliğini yaşadık.

Bizi set boyunca gülme krizine soktu

– Sezona iki filmle birden girdiniz… Önce ‘Arif V216', hemen ardından da ‘Cebimdeki Yabancı'…

Ç.Ç.: ‘Arif V 216', 4-5 sahnesinde yer aldığım, biraz da misafir oyuncu gibi rol aldığım bir işti. Bu filmde ise hep beraber başrol oynuyoruz. İkisi çok farklı iki iş. İkisi de benim için ayrı ayrı çok değerli filmler oldu. Şanslıyım çünkü iki ayrı kadroda da muhteşem insanlarla tanıştım.

B.B.E.: Biz de çok şanslıyız. Çünkü Çağlar ülkenin başına gelmiş en acayip, en hızlı komedyenlerden biri. Bizi set boyunca gülme krizlerine soktu.

cy_basin_kiti_foto_04

Biz hazırlıklıyız sen düşün

– Yedi eski dostun birbirlerinin cep telefonu mesajlarını okudukları bir oyun sonrasında gerilim dolu bir hikaye başlıyor… Gerçek hayatta bu tür bir oyun oynamaya cesaret edebilir misiniz?

B.B.E.: Hepimiz birbirimizi tanıyoruz; ederiz.

Ç.Ç.: Şimdi de oynayabiliriz istiyorsan. Biz hazırlıklıyız; sen düşün ama “Evde denemeyin!” derim.