Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kitap tutkunları için, kütüphane raflarına yatak yapıldı
Kitap tutkunları için, kütüphane raflarına yatak yapıldı
Kitap tutkunları, kütüphane rafları arasında gömülen yataklarda uyuyor
Kültür Sanat 6 Şubat 2017 - 11:32

Japonya’da hizmet veren bir otel, kitap kurtlarına özel bir uygulama geliştirdi. Yapılan uygulamada okurlar, kütüphane rafları arasına monte edilen yataklarda kitap okuyarak uyuyor.

otel1

Japonya’nın meşhur kapsül tarzı otellerinden biri olan Book and Bed Tokyo’nun kitap tutkunu müşterileri, kütüphanenin rafları arasına gömülü yataklara uzanarak kitaplarını okuyabiliyor. Okurlarına kütüphanede yatak hizmeti otelide, farklı dillerde basılmış 3 bin 200 adet kitap bulunuyor.

6

Reuters’da yer alan habere göre, otelin dışından gelen okurlar da bu hizmetten faydalanabiliyor. 18 ay önce hizmete giren oteldeki çok amaçlı kütüphaneden faydalanmanın bedeli ise sadece 16 lira.

1

Otelin yöneticisi Ken Asai ise dünyada hızla yayılan bu konsepte yönelik, “Böyle bir konseptle gelmemin sebebi, eğlenceli bir şeyin keyfini çıkarırken uykuya dalabileceğin bir otelde kalmak istemiş olmam” dedi.

Son güncelleme: 11:36 - 06.02.2017