Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kız kardeşinin bebeğini öldürme nedeni…
Kız kardeşinin bebeğini öldürme nedeni…
Kraliçe, kız kardeşinin bebeğini ileride kendisinden daha güzel olacak diye hiç gözünü kırpmadan öldürüyor. Avcı: Kış Savaşı bu hafta vizyona giriyor...
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 21 Nisan 2016 - 17:46

 

Bu hafta vizyona giren filmlerden ilki daha önce büyük beğeni alan Pamuk Prenses ve Avcı filminin devamı olan Avcı:Kış Savaşı… Seriye yeni dahil olan Emily Blunt’un Buz Kraliçesi’ni, Jessica Chastain’ın ise savaşçıyı canlandıracağı yapımda ilk filmin avcısı Chris Hemsworth ve kötü kraliçe Charlize Theron tekrar kamera karşısına geçiyor. Filmde gücünü kaybeden kardeşi Ravenna’yı diriltmek için sihirli aynanın peşine düşen Buz Kraliçesi ve Chris Hemsworth ile güçlerini birleştiren bir diğer avcı Jessica Chastain’ın arasında geçen mücadele yer alıyor. Aynayı geri almak için bir avcı birliğini görevlendiren kraliçeye karşı iki iyi kalpli avcı güç birliği yapacak. Yönetmen koltuğunda Cedric Nicolas-Troyan oturuyor. Filmin yapımcılığını ise Universal Pictures ve Joe Roth üstleniyor.

Aynayı geri almak için bir avcı birliğini görevlendiren kraliçeye karşı iki iyi kalpli avcı güç birliği yapacak.

BEYOĞLU GECELERİNDE PARA YEMEK

Komedi seven izleyiciler için bu hafta ‘Yola Geldik’ filmini tavsiye edebiliriz.  Haydar Işık’ın yönettiği filmin başrol oyuncuları Serkan Şengül ve Ozan Dağgez.  Konusu ise şöyle: Kutay ve Yusuf bir benzin istasyonunda çalışmakta olan iki arkadaştır. Bir gün istasyonu soyup paraları Beyoğlu gecelerinde yerler. Bunun sonunda işten kovulurlar, benzincideki bir arabayı alarak kaçarlar. Yolda karşılaştıkları Osman Nuri  ve Selman ile geri dönüşü olmayan yollara ve komik maceralara girerler.

Kutay ve Yusuf bir benzin istasyonunda çalışmakta olan iki arkadaştır.

ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI’NDA SUİKAST GİRİŞİMİ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ‘Babaların Babası’. Filmin oyuncu kadrosunda İsmail Demirci, Menderes Samancılar, Ali Sürmeli ve Ayhan Taş var. Konusu ise şöyle: İstanbul mafya aleminin en saygı duyulan ismi mezarlıkta uğradığı suikast girişimi sonucu yaralanır. Necdet Baba, kendisinin yaralanmasıyla işleri oğluna devretmek ister, onu yetiştirme görevini ise en güvendiği adamına verir. Diğer mafya babalarının haberdar olması, işleri alt üst edecektir. Yönetmen koltuğunda Raşit Çelikezer oturuyor. Filmin senaryosu Şenol Zencir ve Nuri Özgül’e ait.

Necdet Baba, kendisinin yaralanmasıyla işleri oğluna devretmek ister.

KUZULAR VE KURTLAR KOMŞU OLURSA…

‘Kuzular Kurtlara Karşı’ animasyon filminin yönetmenleri Andrey Galat ve Maxim Volkov. Filmin konusu ise şöyle: Çok uzaklarda, sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü kendi halinde yaşayıp gitmektedir. Ancak vadiye inen kurt sürüsüyle bir anda bozulur. Koyunlar yeni komşularıyla nasıl geçinebileceklerini kara kara düşünürken, kurtlar da ihtiyarlamış liderlerinin yerine yeni bir lider arayışındadır. Animasyon filminin senaryosu ise Neil Landau’a ait.

Sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü kendi halinde yaşayıp gitmektedir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 09:42 - 22.04.2016