Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Klasik müziğin ‘Avrupalı Türk’ yıldızları İstanbul’a geliyor
Klasik müziğin ‘Avrupalı Türk’ yıldızları İstanbul’a geliyor
Avrupa'da yetişip büyüyen ve dünyaya açılan Türk klasik müzik yıldızları, 21 Nisan'da İstanbul Cemal Reşit Rey sahnesinde dinleyicilerle buluşacak.
Kültür Sanat 15 Nisan 2016 - 14:42

Genç Cumhuriyetimizin, Avrupa'ya göç eden neslinin yeni Avrupalı/Türk bayrağını dalgalandıran ve yurt dışına gönderilerek diğerlerine yol açan Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Cemal Reşit Rey, Hasan Ferit Alnar, Necil Kazım Akses gibi sanatçılarımızın ayak izlerini takip edip, gittikleri her yerde parlamayı sürdüren Klasik müzik yıldızlarımız bir araya geliyor. Gürer Aykal'ın şefliğinde ve kemanda Emre Engin ve piyanoda Can Çakmur gibi hepsi birbirinden seçkin genç solistlerin buluştuğu “Yıldızlar Topluluğu Orkestrası”, 21 Nisan Perşembe günü CRR’de bir Klasik Müzik şöleni gerçekleştiriyor olacak.

Çok sesli müziğin genç yeteneklerinin Mozart eserleriyle renklendireceği gecede İstanbullu Klasik müzikseverler uluslararası arenada parlayan yıldızlarımızı bir arada görebilecek.

W.A.Mozart’ın “Keman Konçertosu No.3 K.216 Sol Majör”, “Piyano Konçertosu No.9 K.271 Mi Bemol Majör” ve “Senfoni No.34 Do Majör K.338” adlı eserlerinin çalınacağı konser, 21 Nisan gecesi saat 20.00'de, Cemal Reşit Rey'de.

Son güncelleme: 14:45 - 15.04.2016