Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Korkunç bir gelecek
Korkunç bir gelecek
Haluk Özdil'in kaleme aldığı Dijital Tapınak, okurlarla buluştu. Romanda gelecekte kurulması planlanan dünya devleti projesinin korkunç bir planın makyajlanmış hali olduğu işleniyor.
Kültür Sanat 1 Kasım 2019 - 13:31

“Dijital tapınaklar hayatımızın tam ortasında mı, ya Dijital Tanrı?” Bu soruların yanıtlarıyla birlikte gelecekte kurulması planlanan yapay zekanın yönettiği “Dünya Devleti” ve ardındaki karanlık planı işleyen “Dijital Tapınak” isimli roman raflardaki yerini aldı.

Haluk Özdil'in kaleme aldığı ve Destek Yayınları’ndan çıkan Dijital Tapınak’ta gelecekte kurulması planlanan ve son günlerde sıkça tekrarlanmaya başlayan dünya devleti projesinin aslında korkunç bir planın makyajlanmış hali olduğunu işleniyor. İskenderun'da dokuz kadının gerçekleştirdiği sapkın ayinde kurban edilen bir genç kızla başlayan roman sosyal medya devlerine ve bilişim şirketlerine kadar uzanıyor.

Bir gazetecinin yaşadıkları, nefes kesen bir tempo içerisinde insanların frekanslarla nasıl yönetildiği, reklamlar, diziler, müzik sektörü ve Hollywood yapımı filmlerin içlerine gizlenmiş subliminal mesajların kitleleri nasıl hipnotize ettiği örneklerle anlatılmış. Romanın belki de en can alıcı kısmını dijital tapınaklar ve Dijital Tanrı'yla ilgili yazılan bölümler oluşturuyor. Yakın geçmişte bir bilişim devinin kullanmaya başladığını açıkladığı kuantum bilgisayar romanda sözü edilen Dijital Tanrı mı? İnsanlık kendi eliyle sonunu mu hazırlıyor? Dijital Tapınak’ta, tüm bu soruların yanıtları bulunacak.