Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kosovalı ressamlar İstanbul’da
Kosovalı ressamlar İstanbul’da
Kosovalı ressamlar ’Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë” Sergisi’nde bir araya geliyor
Kültür Sanat 14 Aralık 2016 - 11:41

Kosova kültürünün tanıtımı için sosyo-kültürel etkinlikler gerçekleştiren Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Dernek, Kosovalı ressamları ‘'Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë'' isimli karma sergi ile bir araya getiriyor. Sergide, Kosovalı ressamlar İsmet Bölükemini, Pesent Doğan, Daut Hamolar, Eşhref Qahili ve Gültekin Serbest ve serginin küratörlüğünü de üstlenen Fevzi Tüfekçi'nin eserleri yer alacak.

kosova2

“Kosova'yı kardeş ülke Türkiye'de tanıtma faaliyetlerimizi hep üstüne koyarak devam ettiriyoruz. Bizimle aynı amaca gönül vermiş, uluslararası sergilerde eserleri yer alan, ödüllü Kosovalı ressamlarımızın destekleri bizim için çok değerli. Bu kapsamda dünya çapında tanınmış Kosovalı ressamlarımızı karma bir sergide Türkiye'deki sanatseverlere ulaştırmak için önayak olduk. Birbirinden değerli altı Kosovalı ressamın eserlerinden oluşan ‘'Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë'' Sergisini Türk sanatseverlerin beğenisine sunmaktan çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda buna benzer başka sergiler de açacağız'' dedi.

6 sanatçıya ait 30 eserinin yer aldığı sergi 23 Ocak 2017 tarihine kadar Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi'nde gezilebilir.