Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
küçük İskender’den üç kitap
küçük İskender’den üç kitap
Çağdaş Türk edebiyatının en önemli isimlerinden küçük İskender, farklı türlerdeki üç kitabıyla (Türkçe Sözlü Hafif Mavi, Kırık Kadeh Sineması İftiharla Sunar ve artık klasikleşmiş şiir kitabı Periler Ölürken Özür Diler) okuyucusunun karşısına çıkıyor. 
Kültür Sanat 17 Kasım 2017 - 12:00

Şiir yazmanın ötesinde şiiri gözleyen, kollayan da bir şair olarak bilinen küçük İskender, Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Türkçe Sözlü Hafif Mavi'de deneme ile eleştiriyi, not almalar arasında gidip gelen yazıları, şiire, edebiyata, genel olarak sanata ilişkin bir rehber niteliğinde topladı.

Kırık Kadeh Sineması İftiharla Sunar’da ise filmler, şiirler, şarkılar eşliğinde herkesin ortak hafızasının geri planında var olan masumiyete saygı duruşunda bulunuyor.

küçük İskender'in ilk kez 1994 yılında yayımlanan unutulmaz şiir kitabı Periler Ölürken Özür Diler'de şairin güçlü dizeleriyle okuyucuyu aşkın ve tutkunun peşi sıra sürüklüyor.

iskender
Etiketler