Sözcü Plus Giriş

Küçük kızın ailesi böyle öldürüldü!

Gazze'de ailesiyle yaşayan 6 yaşındaki kızın anne ve babasını evi basan askerler böyle öldürdü. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 14:00, 24/06/2016
Küçük kızın ailesi böyle öldürüldü!

İzleyenlerin gözyaşlarını tutamayacağı dram türündeki ‘Muna’ filminde 6 yaşındaki Muna, Gazze’de ailesiyle yaşayan bir kız çocuğudur. Bir gece evi İsrail Ordusu’na bağlı askerler tarafından basıldığında annesinin yönlendirmesiyle mutfak dolabına saklanır. Ancak dolaptan çıktıktan sonra ailesinin ortadan kaybolduğunu fark eder. Gazze sokaklarında ailesini arayan küçük kızın yolu, Türkiye’den Yeryüzü Doktorları organizasyonu aracılığıyla bölgeye gelen Ela ile kesişir. Genç doktor, Muna’nın ailesini bulabilmesi için elinden ne geliyorsa yapacaktır. Başrolünde Leyla Göksun, Erkan Taşdöğen ve Turgay Aydın var. Filmin yönetmen koltuğunda Serdar Gözelekli oturuyor.

Bir gece evi İsrail Ordusu'na bağlı askerler tarafından basıldığında annesinin yönlendirmesiyle mutfak dolabına saklanır.

NİNJA KAPLUMBAĞALARIN MUTANTLARLA MÜCADELESİ

Macera seven izleyiciler için bu hafta devam filmiyle Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden’i tavsiye edebiliriz. Dave Green’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Megan Fox. Konusu ise şöyle: Kaplumbağaların azılı düşmanı Shredder, cezaevine nakledilirken doktor Baxter Stockman’ın yönettiği Foot Clan tarafından kaçırılmaya çalışılır. Bu esnada Shredder farklı bir boyuta geçerek Beyin ile karşılaşır. Yaptıkları anlaşma gereği çok güçlü bir mutant bileşenini yanında götürür ve bunu kullanarak nakil aracında tanıştığı Rocksteady ve Bebop’ı çok güçlü mutantlara dönüştürür. Kaplumbağalar Shredder ve bu güçlü mutantların yanında Beyin ile de mücadele etmek ve New York’ta güvenliği tesis etmek zorunda kalacaktır.

Kaplumbağaların azılı düşmanı Shredder, cezaevine nakledilirken doktor Baxter Stockman'ın yönettiği Foot Clan tarafından kaçırılmaya çalışılır.

UZAYA YARDIM ÇAĞRISI YAPAN YARATIKLAR

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit‘. Filmin oyuncu kadrosunda William Fichtner, Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg ve Jeff Goldblum var. Konusu ise şöyle: Kurtuluş Günü’nün üzerinden 20 yıl geçmiştir ve tüm dünya devletleri birlikte çok daha gelişmiş bir savunma sistemini kullanmaktadır. Hatta Ay’a da bir üs yapılmıştır. Ancak mağlup olmalarından hemen önce uzaya yardım çağrısı yapan yaratıkların çağrısı alınmıştır ve uzaylılar bu sefer çok daha güçlü bir şekilde yeniden dünyaya saldıracaktır. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Roland Emmerich üstleniyor.

Kurtuluş Günü'nün üzerinden 20 yıl geçmiştir ve tüm dünya devletleri birlikte çok daha gelişmiş bir savunma sistemini kullanmaktadır.

EVLENMEDEN ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA KARAR VEREN KADIN…

‘Kördüğüm’ filminin yönetmen koltuğunda Rebecca Miller oturuyor. Başrollerinde Greta Gerwing ve Ethan Hawke var. Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: New York’ta yaşayan Maggie genç ve hayatındaki tüm kararları kendisi alan bağımsız bir kadındır. Evlenmeden çocuk sahibi olmaya karar verdikten sonra eski bir arkadaşı olan Guy da yardım etmeyi kabul etmiştir. Ancak bu sıralarda tanıştığı evli antropolog John tüm planlarını alt üst eder. John’a aşık olan Maggie ve John’un zaten sarsılmakta olan evliliğinin sonra ermesinden bir süre sonra evlenirler. Ancak aradan geçen yıllarda Maggie John’a olan ilgisini kaybetmiştir. Maggie yepyeni bir plan yapar, amacı John ile aslında çok uygun olduklarını düşündüğü John’un eski karısı Georgette’i yeniden biraraya getirmektir.

New York'ta yaşayan Maggie genç ve hayatındaki tüm kararları kendisi alan bağımsız bir kadındır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Yayınlanma Tarihi:09:45,