Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kürklü Venüs ayakta alkışlandı
Kürklü Venüs ayakta alkışlandı
Kadın ve erkeklik hallerini değişken bir süreç içerisinde sahneleyen, Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu 'Kürklü Venüs', galasını yaptı. Oyun, izleyicilerden büyük alkış aldı. 
Kültür Sanat 14 Şubat 2018 - 10:40

Mazoşizmin isim babası Sacher Masoch’un Kürklü Venüs adlı romanını sahneye uyarlayan yazar-yönetmen Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamaz. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar.

Sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs, Yolcu Tiyatro’nun son oyunu. Oyunda Umut Ersin Güler ve Pervin Bağdat rol alıyor. Güler, aynı zamanda oyunun da yönetmeni.

Kürklü Venüs, önceki akşam galasını Artı Sahne’de gerçekleştirdi. Galaya izleyicilerin, basının ve sanatçıların ilgisi yoğundu.

kurkluvenus3

Fotoğraf: Nasuh Bektaş / Twitter

KÜNYE

Yazan: David Ives
Çeviren-Dramaturgi: Şafak Özen
Yöneten: Ersin Umut Güler
Dekor-Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı: Özlem Kaya
Ses, Efekt Tasarımı, Müzik: Tufan Dağtekin
Oynayanlar: Pervin Bağdat, Ersin Umut Güler
Yönetmen Yardımcıları: Cenk Dost Verdi, Serdar Bordanacı, Göksu Türkdönmez
Asistanlar: Emre Can Sancar, Berk Gürdal, Eylem Doğan, Özlem Yılmaz, Nalan Aktaş
Afiş Tasarımı: Uğurcan Ataoğlu
Grafik Hazırlık: Pınar Küpecioğlu
Baskı Hazırlık: Ercan Tarhan
Afiş ve Oyun Fotoğrafları: Orhan Cem Çetin, Saygın Serdaroğlu