Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kürklü Venüs galasını Artı Sahne’de yapacak
Kürklü Venüs galasını Artı Sahne’de yapacak
Geçen sezon 'Joko’nun Doğum Günü' adlı oyunu ile 13 dalda ödül alan 'Yolcu Tiyatro'nun yeni oyunu 'Kürklü Venüs'ün galası, 12 Şubat Pazartesi günü saat 20.30'da Artı Sahne Mecidiyeköy’de yapılacak.
Kültür Sanat 30 Ocak 2018 - 11:58

Eleştirmenler tarafından tiyatro mevsiminin en başarılı oyunlarından biri olarak görülen ‘Kürklü Venüs’, aşkın modern bir köleliğe dönüşmesini anlatıyor. Mazoşizmin baş eseri olarak kabul gören, Leopold von Sacher-Masoch'un mazoşist edebiyatın kilometre taşı diye adlandıracağımız ‘Kürklü Venüs’ romanından uyarlanan oyun David Ives tarafından kaleme alındı.

Şafak Özen'in çevirdiği ve dramaturjisini yaptığı Kürklü Venüs'ün yönetmenliğini Ersin Umut Güler yapıyor. Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler’in oynadığı oyunun dekor-Işık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostüm tasarımı Özlem Kaya’ya, ses-efekt tasarımı ve oyunun müzikleri Tufan Dağtekin’e ait.

kurkluvenus3SÜRPRİZ FİNAL

Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamaz. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşilmesi gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır.