Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kürklü Venüs’te sezonun son oyunları
Kürklü Venüs’te sezonun son oyunları
İki sezondur başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde oynanan ve çok sayıda seyirciye ulaşan "Kürklü Venüs" sezonun son oyunlarını oynuyor.
Kültür Sanat 4 Haziran 2019 - 15:20

Ersin Umut Güler’in yönettiği ve Pervin Bağdat ile birlikte rol aldığı Kürklü Venüs, sezonun son oyunları için sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Oyun 23 Mayıs Perşembe günü saat 20:00’de Sahne Beşiktaş’ta, 18 Haziran Salı günü saat 20:30’da Moda Sahnesi’nde, 21 Haziran Cuma günü saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sergilenecek.

OYUNUN KONUSU

Sacher Masoch’un Kürklü Venüs adlı romanını sahneye uyarlayan yazar-yönetmen Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamamıştır. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşilmesi gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır.