Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Latife Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm’ü tiyatroda perde açıyor
Latife Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm’ü tiyatroda perde açıyor
Latife Tekin'in 'Sevgili Arsız Ölüm' romanı tiyatroya uyarlandı. Oyun, Seyyar Sahne tiyatro topluluğu tarafından No Act Sahne'de, 17 Ocak'ta perde açacak. 
Kültür Sanat 15 Ocak 2018 - 10:34

Beyoğlu'nda 1868 yılında Fransız Yetimhanesi olarak inşa edilen tarihi binada açılan No Act Sahne, ilk olarak Seyyar Sahne’nin ‘Sevgili Arsız Ölümü-Dirmit’ oyununu ağırlayacak. Oyun, 17 Ocak’ta sahne açacak.

Latife Tekin'in aynı adlı romanından uyarlanan ve Hakan Emre Ünal tarafından yönetilen tek kişilik oyunda Nezaket Erden rol alıyor. Dirmit'in tek bir gecesinde geçen oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit'i, romandaki diğer karakterleri ise Dirmit'in anlatısı üzerinden tanıma ve romanın yazar-anlatıcı yoluyla kurulmuş büyülü gerçekçi dilini, karakter-anlatıcıyla en yalın halde sahneye taşıma araştırmasının bir ürünü.

17 Ocak'ta ilk kez perdelerini açacak olan No Act Sahne'nin ev sahipliği yapacağı diğer oyunlardan Seyyah Sahne'nin ‘Trom’ adlı oyunu 22 Ocak'ta ve Tiyatro Oyun Kutusu'nun ‘Çarpıntı 2047’ adlı oyunu ise 31 Ocak'ta seyircisiyle buluşuyor.