Leenane’in Güzellik Kraliçesi tekrar ‘perde’ açıyor

Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök, ve Yurdaer Okur’un 1999 – 2008 yılları arasında Devlet Tiyatroları’nda oynadığı ve 2001 yılında Afife Ödülleri’nde dört dalda ödül alan 'Leenane’in Güzellik Kraliçesi' aynı kadro ile Cüneyt Çalışkur anısına yeniden sahnelerde.

Leenane’in Güzellik Kraliçesi tekrar ‘perde’ açıyor

İrlanda’da Leenane kasabasında, diğer iki kız kardeşi evlenmiş olan Maureen, tepedeki evde annesi Mag’le birlikte yaşamaktadır. Anne-kız arasındaki sevgi ve nefret çelişkisi, Maureen’in aşık olmasıyla iyice belirginleşir. Mag’in kızını, kızının da sevgilisini yitirme korkuları durumu iyice çıkmaza sokar. Leenane'nin Güzellik Kraliçesi'nde, sevgisizlik, şiddet, hayal kırıklıkları gibi duygularla insanların iç dünyası irdelenir.

ÖDÜLLERİ TOPLAMIŞTI

Özünde bir umut öyküsü olan Leenane’in Güzellik Kraliçesi, Mart ayında seyircisi ile yeniden buluşacak. Martin McDonagh’ın yazdığı oyunu Cüneyt Çalışkur yönetiyor. Oyun 2001 yılında Afife Tiyatro Ödülleri'nde, ‘En Başarılı Prodüksiyon’, ‘En Başarılı Yönetmen-Cüneyt Çalışkur’, ‘En Başarılı Kadın Oyuncu-Sumru Yavrucuk’, ‘En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu-Rüçhan Çalışkur’ ödüllerini almıştı.

Verdiğimiz her mesaj insanların hayatına dokunuyor İlginizi Çekebilir Verdiğimiz her mesaj insanların hayatına dokunuyor