Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leman Sam’ın Kırklareli’ndeki konserinde sahneye çıkan ünlü sanatçılar referandumda “Hayır” çağrısı yaptı
Leman Sam’ın Kırklareli’ndeki konserinde sahneye çıkan ünlü sanatçılar referandumda “Hayır” çağrısı yaptı
Leman Sam, Kırklareli'ndeki konserinde vatandaşlara en sevilen şarkılarını seslendirdi. Sam ile birlikte Kırklareli'ne gelen birçok ünlü sanatçı sahneye çıkarak 16 Nisan'da yapılacak referandum için hayır çağrısı yaptı. Altan Gördüm, vatandaşlara Nazım Hikmet'in sözleriyle seslendi: "Ve elbette ki, sevgilim, elbet, dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya, dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet...
Kültür Sanat 12 Nisan 2017 - 13:36

Pop müziğin sevilen ismi Leman Sam, önceki akşam Kırklareli’de Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bir konser verdi. Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte sahne alan Sam’ı; Altan Gördüm, Yosi Mizrahi, Zeynep Gülmez, Koray Ergün, Ümit Yesin ve Ahmet Çevik’in de aralarında yer aldığı sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Tek tek sahneye çıkan sanatçılar duygularını dile getirdiler.

* ALTAN GÖRDÜM

Aslında biz daha kalabalık bir sanatçı grubuyla gelecektik. Nedense herkesin bugün bu saatte çekimi çıktı. ‘Sanatçı siyasetle uğraşmaz’ diyorlar. Biz siyasetle uğraşmıyoruz. Vatandaşlık görevimizi yapıyoruz. Nazım Hikmet’in şu sözleriyle bitirmek istiyorum. “Çürüyen diş, dökülen et bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler. Ve elbette ki, sevgilim, elbet, dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya, dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla
bu güzelim memlekette hürriyet…
altan-gordum

* ZEYNEP GÜLMEZ 

Küçükken okula her gittiğimde Ata’ma, Atatürk’e söz veriyordum. Açtığın yolda, gösterdiğin hedefte hiç durmadan yürüyeceğim diye.
yosi-mizrahi-zeynep-gulmez
* KORAY ERGÜN

Size Ankara’dan Ankara Ekin Tiyatrosu emekçilerinden ‘hayırlı’ selamlar getirdim.

koray-ergun

* ÜMİT YESİN

Bu geceki buluşmamız 17 Nisan sabahında Cumhuriyet'imize ve ülkemize hayırlara vesile olsun.

umit-yesin

* AHMET ÇEVİK

Umut her zaman vardır.

ahmet-cevik

* LEMAN SAM 
Kırklareli’ne ilk kez geliyorum. Kırklareli’nde yaşayanlar çok şanslı. Biliyorsunuz ben genelde birçok yerde yasaklıyım, Şükranlarımı sunarım.

leman-sam4

* MEHMET SİYAM KESİMOĞLU 

Sizleri dostlukla sevgiyle selamlıyorum. Kırklarelili olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Kırklarelili olarak Leman Sam’ı bağrımıza basıyoruz ve her zaman bekliyoruz. Kırklareli’nde yaşayanların nabzı Mustafa Kemal diye atar. Kırklareli Trakya’nın kültür merkezi olacak.

ahmet-cevik-zeynep-gulmez-yosi-mizrahi-kirklareli-belediye-baskani-mehmet-siyam-kesimoglu-umit-yesin-altan-gordum-leman-sam2