Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leticia Moreno, Bodrum Müzik Festivali’nde
Leticia Moreno, Bodrum Müzik Festivali’nde
'Yükselen Yıldız' unvanı ile anılan İspanyol müzisyen Leticia Moreno, Bodrum Müzik Festivali’nde dünyaca ünlü Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak.
Kültür Sanat 18 Temmuz 2017 - 16:37

Bu yıl ilk kez Bodrum Müzik Festivali adıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik, 32 yaşındaki İspanyol müzisyen Leticia Moreno’yu ağırlayacak. Moreno, etkinlikte Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde D-Marin Turgutreis’te bulunan Turkcell Sahnesi’nde sahne alacak. Gecenin açılışını Çaykovski Perm Akademik Opera ve Balesi'nin müzik direktörü, opera uzmanı Rus şef Valery Platonov yönetimindeki orkestra Mozart'ın Don Giovanni operası uvertürüyle yapacak.

255 YILLIK KEMANIYLA PERFORMANS GÖSTERECEK

Leticia Moreno, 1762 Nicolò Gagliano yapımı kemanıyla, yine Mozart'ın ‘konçerto içinde saklı bir opera’ olarak tabir edilen ‘5 No.'lu Keman Konçertosu'nu seslendirecek. Konser, Rachmaninoff'un 2 No.'lu Senfoni'siyle devam edecek. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali'nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, 12-16 Ağustos’ta düzenlenecek.