Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Leyla Alaton ve Fuat Ergin’den kadınlar için düet!
Leyla Alaton ve Fuat Ergin’den kadınlar için düet!
Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ile rap müzik sanatçısı Fuat Ergin, kadınlar için bir araya geldi ve düet yaptı.
Kültür Sanat 8 Mart 2018 - 16:56

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, söz yazarı Zeynep Talu, rap müzisyeni Fuat Ergin'in katkılarıyla BW Türkiye dergisi tarafından oluşturulan “#kizimsusma” farkındalık projesi 8 Mart Kadınlar Günü'nde tüm Türkiye'ye tanıtıldı. Projede Leyla Alaton ve rap müziğin başarılı ismi Fuat Ergin yaptıkları düetle kadına şiddete karşı farklı bir şekilde dikkat çektiler.

Proje kapsamında, çocuk istismarına karşı farkındalığı artıran UCİM'in (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) mücadelesine ortak olmak amacıyla da derneğe bir bağış yapıldı.

‘RAP BU KONUYA YABANCI DEĞİL’

Müziğiyle çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek veren Fuat Ergin, projeye dahil olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Kadına şiddet Türkiye'de gerçekten çok acayip bir yangın noktası. Kesinlikle bir şey yapılmalı diye düşünüyordum. Rap çok bilinçli bir müzik türü. Bu tip sorunlara değinen, problemleri anlatan, isyanı dile getiren rap müziğine çok yabancı bir konu değil” dedi. Böyle farklı bir proje içerisinde ilk kez yer alan Leyla Alaton ise “Günümüzün, ayımızın, senemizin, devrimizin konusu olan kadına şiddete karşı bir uyanış ve bu konuyu tekrar gündeme getirmek için güzel bir imkandı” açıklamasını yaptı.