Sözcü Plus Giriş

Limak Filarmoni Orkestrası’ndan Zeki Müren turnesi

Limak Filarmoni Orkestrası, sanat güneşimiz Zeki Müren’in unutulmaz şarkılarını, Murat Karahan’ın sesinden 5 haftada 8 konserle Anadolu’da seslendirecek. 

null
Güncellenme: 14:31, 21/11/2017
Limak Filarmoni Orkestrası’ndan Zeki Müren turnesi

Limak Vakfı tarafından kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren konserlerine devam ediyor. Dünyanın önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğindeki orkestra, 6 Aralık'ta Bursa'da başlayacağı Türkiye turnesi kapsamında, sırasıyla İzmir, Antalya, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Eskişehir ve Trabzon'da sahne alacak.

Karahan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı orkestranın şefliğini ise yine Rengim Gökmen üstlenecek. Dünyaca ünlü Moskova Bolşoy Tiyatrosu'ndan, Berlin Deutsche Oper, Viyana Wiener Staatsoper, Münih Bayerische Staatoper, Napoli San Carlo, Arena Di Verona, Teatro Regio di Parma, Teatro Filarmonico Verona ve Fransa Limoges ile Reims operalarına kadar yüzlerce kez sahnelerde başrolde yer alan Murat Karahan, düzenlenecek konserlerde Zeki Müren'in hafızalardan çıkmayan ‘Şimdi Uzaklardasın’, ‘Elbet Birgün Buluşacağız’ ve ‘Yaralı Gönül’ gibi onlarca parçasını seslendirecek.

zekimuren3

Limak Filarmoni Orkestrası Sanat Yönetmeni Murat Karahan

İLK KONSER SANAT GÜNEŞİNİN DOĞUM GÜNÜNDE 

Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye turnesine sanat güneşimiz Zeki Müren'in doğum yeri olan Bursa'daki Merinos AKKM'de, yine onun doğum günü olan 6 Aralık'ta başlayacak. Konserler dizisi sırasıyla; 9 Aralık İzmir, 12 Aralık Antalya AKM, 16 Aralık Mersin Yenişehir Belediyesi AKM, 17 Aralık Adana Çukurova Kongre Merkezi, 19 Aralık Gazintep Mavera Kongre Merkezi, 22 AralıkDiyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi, 8 Ocak Eskişehir ve 10 Ocak Samsun ile devam edecek. Turne, 13 Ocak'ta Trabzon konseri ile son bulacak.

EVRENSEL MÜZİĞE YERLİ EZGİLERLE KATKI

Karahan, “Ülkemizdeki klasik müzik ve çok sesli müzik izleyicisi oranını artırmak ve bu zenginliği çok daha geniş kitlelere yaymak hedefiyle yola çıktık. Limak Filarmoni Orkestrası gün gelecek dünyaca ünlü Orkestra Şefi Barenboim'i getirip Şostakokoviç de çalacak, Zeki Müren şarkılarını da yorumlayacak. Evrensel müziğe kendi yerli ezgilerimizle katkıda bulunacağız” dedi.

İlginizi ÇekebilirLimak Filarmoni Orkestrası'ndan 'Sanat Güneşi'ne farklı yorumLimak Filarmoni Orkestrası'ndan 'Sanat Güneşi'ne farklı yorum