Sözcü Plus Giriş

LİMAN’ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi

İstanbul Modern’in yeni sergisi 'LİMAN' daha ilk haftasında rekor ziyaretçi sayısına ulaştı

null
Güncellenme: 10:23, 04/02/2017
LİMAN’ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi

‘LİMAN’ı bir haftada 16 bin kişi gezdi. Perşembe günü ise ziyaretçi sayısı 5 bin 546'ya ulaştı. Böylece müze tarihinde günlük ziyaretçi sayısı rekoru kırıldı.

liman3

İstanbul Modern'in kentin deniz ve limanlarla ilişkisini ‘resmeden’ yeni sergisi açılır açılmaz sanatseverlerin yoğun ilgisini çekti. 28 Ocak'ta başlayan “LİMAN”ı bir hafta içinde 16 bin sanatsever gezdi. Ülker'in desteğiyle müzeye ücretsiz girilebilen perşembe günü ise İstanbul Modern'in günlük ziyaretçi rekoru kırıldı. 2 Ocak günü “LİMAN” tam 5 bin 546 kişiyi ağırladı.

liman1

Sergi, 19. yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında deniz kenarında ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı mercek altına alıyor. Farklı dönem ve disiplinlerden 34 sanatçı ve kolektifin resim, heykel, model, gravür, çizim, fotoğraf, video ve yerleştirmelerinden bir seçki sunan serginin küratörlüğünü Çelenk Bafra ve Levent Çalıkoğlu üstleniyor.

liman2

‘Liman’ kavramının sembolik ve metaforik açılımlarına yer veren sergi, coğrafi bir konum olmanın ötesinde, toplumsal ve ekonomik bir etkileşim alanı olarak liman bölgelerini görsel sanatlardaki yansımalarıyla araştırıyor.

İlginizi Çekebilir7.000 yıllık bilmece Atina Arkeoloji Müzesi'nde7.000 yıllık bilmece Atina Arkeoloji Müzesi'nde
Yayınlanma Tarihi:10:03,