Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Londra’da Aziz Nesin heyecanı
Londra’da Aziz Nesin heyecanı
Türk mizahının usta ismi Aziz Nesin’in 'Tut Elimden Rovni' oyununun prömiyeri, Londra’daki Camden Town’da yapılacak. Oyun üç gün boyunca Londra'da sahnelenecek. 
Kültür Sanat 13 Kasım 2017 - 16:21

Hürriyet’in haberine göre, Aziz Nesin’in yazdığı ‘Tut Elimden Rovni’ oyunu Camden High Street üzerindeki Etcetera Theatre salonunda üç gün sahnelenecek.

Oyunun ilk iki gösterisi bu hafta sonu cumartesi ve pazar günü saat 17.00 ve 19.30'da yapılacak. Üçüncü gösterim ise 20 Kasım Pazartesi günü saat 21.30'da olacak. Oyunun yapımcılığını Zeynep Dalkıran yönetimindeki Pan Productions, yönetmenliğini ise Göktay Tosun üstleniyor.

‘DENGE BOZULURSA İKİ KİŞİ DÜŞECEKTİR’

90 dakikalık oyunla ilgili Aziz Nesin şunları söylemişti: “Cambazlık nasıl bir denge kurmaksa, iki insanın karşılıklı ilişkilerini sürdürmeleri de aralarındaki dengeyi sağlamalarına bağlıdır. Denge bozulunca yeniden kurulamazsa, o iki kişi birbirini yok edecek, düşeceklerdir.”

tutelimdenrovni