Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Los Angelas’ta Türk filmleri esintisi
Los Angelas’ta Türk filmleri esintisi
Dünya televizyonlarında, Türk filmleri rüzgarı esecek...
Kültür Sanat 3 Ocak 2017 - 18:28

Los Angeles’ta gerçekleşen ve 80 ülkenin katıldığı AFM (Amerikan Film Market)'e Türkiye adına katılan ünlü sinemacılar Hakan ve Nur Türkşen çifti, Türk sinemasına ilginin çok yoğun olduğunu belirtti.

film1

Türkiye’ye dönen ve ülkemizi temsil eden Türkşen çifti, Türk sinemasını herkese anlattıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Türk sinemasına yoğun bir ilgi vardı. Bizde şimdiden 10 ‘a yakın Türk filmi seçildi ABD'ye, Çin’e, Norveç’e ve Hindistan’a satılmak üzere görüşmeler sürüyor. Bunun daha devamı da gelecek. Seçilen filmler arasında Türkiye'nin Oscar adayı Kalandar Soğuğu, Emre Altuğ'un oynadığı Mezarcı filmi, Hakan Türkşen’in oynadığı Meleklerin Mucizesi, Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak'ın oynadığı Rüzgarın Hatıraları, Birol Güven'in yönetmenliğini yaptığı Pamuk Prens, Mandıra Filozofu, Ömer Uğur'un yönetmenliğindeki Guruldayan Kalpler, Ragga Oktay’ı oynadığı MC Dandik ve Uygur Öztürk imzalı Beyaz Balina gibi filmler yer alıyor.

film3
Son güncelleme: 18:30 - 03.01.2017