Mamut Art Project’a yoğun ilgi

Sanat kariyerinin başındaki bağımsız sanatçıların çalışmalarını destekleyen ve bu yeteneklerin sanatseverlerle buluşmasını sağlayan Mamut Art Project, yedinci yılında 18 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

Mamut Art Project’a yoğun ilgi

Güncel sanatta umut vaat eden sanatçılar için bir keşif alanı sunan ve 2015 yılından bu yana Akkök Holding ana sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park'ta düzenlenen Mamut Art Project'in yedinci edisyonunda bin 350 başvuru arasından seçilen 49 sanatçının 600'den fazla eseri sergilendi. 5 gün boyunca ziyaretçilerin katılımına açık olan Mamut'u, bu yıl 18 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Mamut Art Project'in bu yılki jürisinde ise sanatçı Memed Erdener namıdiğer Extramücadele, koleksiyoner Ari Meşulam, küratör ve yazar Aslı Seven, Sanat Tarihçisi Profesör Doktor Burcu Pelvanoğlu ve son olarak Pi Artworks'ün kurucusu Yeşim Turanlı yer aldı.

YENİ SERGİ ALANI

Mamut'taki sergi, iki genç mimar Ceren Özşahin (MAP'17) ve Zeynep Tümertekin'in (MAP'19) tarafından baştan tasarlandı. Mamut Art Project; yeni programı Mamut SHOTS ile Burçak Bingöl, Erdil Yaşaroğlu, Kürşat Başar, Mirgün Cabas, Memed Erdener, Tuğçe Tuna ve Tuğrul Tülek'i konuk olarak ağırladı. Çocukları sanatla buluşturma imkânı sunan Mamut Art Project, The Nest iş birliği ile Mamut Çocuk Atölyeleri'nde etkileyici, eğlenceli ve keşfetmeye yönelik bir atölye programında minik misafirleri ağırladı.