Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mangala oyununun belgeseli yayınlandı
Mangala oyununun belgeseli yayınlandı
Mangala Oyunu Derneği Başkanı Serkan Aziz Ceyhan ve Mangala oyunu araştırmacısı Serdar Asaf Ceyhan, dünya zeka oyunları tarihini değiştirecek bilgilerin yer aldığı, 6 bin tarihi kaynak taraması yapılarak hazırlanan Mangala Oyun belgeselini tamamladı.
Kültür Sanat 26 Nisan 2018 - 11:55

Mangala oyunu belgesel filmi, Ceyhan kardeşlerin tarihsel araştırması ve anlatımı ile yayınlandı. 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan belgesel, bu alanda hazırlanmış ilk film özelliğini taşıyor. Belgesel, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda gösterilmeye uygun bulundu.

Belgesel filmde Sunay Akın, Prof. Dr. Klaus Schmidt, Dr. Muazzez İlmiye Çığ, Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Prof. Dr. Abdulvahap Kara, Prof. Dr. Öcal Oğuz, Prof. Dr. Nilüfer Narlı, Türk Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu, Yrd. Doç. Dr. Rıfat Ergeç, Maksat Shotay, oyun ve oyuncak araştırmacısı Ceren Göğüş, halk bilimci Gonca Tokuz, folklor araştırmacısı Nilüfer Zeynep Özçörekçi Göl, Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, Go ve Strateji Derneği Başkanı Mehmet Emin Barsbey, Mangala Oyunu Derneği Başkanı Serkan Aziz Ceyhan ve Türkiye'deki tek Mangala oyunu araştırmacısı Serdar Asaf Ceyhan yer alıyor.

Filmin Künyesi şöyle:

Seslendirme: Harun Can – Semih Dindar
Müzik: Doğukan Hazar Manço
Senaryo: Semih Dindar
Yönetmen: Kemal Öner-Gürcan Mete Şener
Yapımcı: Aysel Ceyhan

Mangala oyunu, YouTube’da ‘MANGALA OYUNU BELGESEL FİLMİ’ başlığıyla izlenebilir.

mangala-bulten

Ceyhan kardeşler…