Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mark Eliyahu’dan unutulmaz bir konser
Mark Eliyahu’dan unutulmaz bir konser
Dağıstan doğumlu kamança üstadı Mark Eliyahu, İstanbul'da hayranlarına unutulmaz bir konser verdi. Usta sanatçı, "Bu büyülü atmosferde bulunmak benim için mutluluk verici. Tekrar İstanbul'a geldiğim için çok mutluyum" dedi. 
Kültür Sanat 2 Aralık 2017 - 13:51

Ortadoğu ve Balkan ezgilerini müziğine yansıtan kamança üstadı Mark Eliyahu, Piu Entertainment organizasyonu ile dün gece Zorlu PSM’de sahne aldı. Son albümü Roads’un tanıtım turnesi kapsamında İstanbul’a gelen sanatçı, 150 yıllık kamançası ile hayranlarının karşısına çıktı. Mark Eliyahu’ya sahnede babası Piris Eliyahu da tar enstrümanı ile eşlik etti. Konserin sonunda seyirciler Mark Eliyahu’yu uzun süre alkışlarken, sanatçı da yoğun istek üzerine iki kez bis yaptı.

‘BÜYÜLÜ ATMOSFER’

İstanbul’da babasıyla aynı sahneyi paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Eliyahu, “Bu büyülü atmosferde bulunmak benim için mutluluk verici. Tekrar İstanbul’a geldiğim için çok mutluyum. Üstadım ve öğretmenim olan, benim bugünlere gelmeme en büyük katkıyı sağlayan babamla aynı sahneyi paylaşmak da benim için çok değerli” dedi. DHA

MARK ELIYAHU, İSTANBUL KONSERİ ÖNCESİ SÖZCÜ’NÜN SORULARINI YANITLAMIŞTI