Marmaris Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı

Her yıl gelişen, değişen ve niteliği artan Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali, bu yıl birçok ülkede ve ülkemizin çeşitli kentlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Marmaris Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı

Dünyanın dört bir yanından festivalimize başvuruda bulunan yönetmenlerin birçoğu, diğer yıllarda olduğu gibi, yine Marmaris'e davet edilecek ve Ulusal kısa film yönetmenleriyle birlikte kolektif projeler geliştirmelerine olanak sağlanacak. Bu yıl festivale başvurular 9 Mayıs’ta açıldı. Başvurular 30 Temmuz, saat 17:00'de sona erecek. Bu yıl görev alacak olan ön jüri, ana jüri ve uluslararası seçici kurul üyeleri daha sonra açıklanacak.

Bu yıl filmlerin süresi uzatıldı. Başvuru yapan tüm kategoriler jenerik dahil 30 dakikaya çıkarıldı.

Festivale her yıl büyük destek veren Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Marmaris Belediyesi de destek ve katkılarını bu yıldan itibaren arttırarak sürdüreceğini açıkladı. İmece usulüyle düzenlenen festivale sinema konulu çocuk atölyeleri, söyleşiler, film gösterimleri ve kitap imza günleri düzenlenecek. Çocuklar da festivale dahil edilecek.

Festival komitesinden yapılan açıklamada, “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalini eş zamanlı olarak düzenlemek isteyen; Belediyeler, Dernekler, Vakıflar ve Üniversiteler info@marmarisfilmfest.comiletişim adresinden başvuru yapabilirler. Eş zamanlı düzenlenecek festival için her hangi bir ücret talep edilmeyecektir. İlgilenenler konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi www.marmarisfilmfest.comresmi internet sayfamızda bulabilirler” denildi.

Loading...