Mastaura Antik Kenti ilk ziyaretçileri ile buluştu

Amerika’nın çeşitli eyaletlerinin üniversitelerinin tarih, arkeoloji bölümlerinin profesör ve öğretim görevlilerinden oluşan yılın ilk turist kafilesi Aydın’ın Nazilli ilçesindeki Mastaura Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Mastaura Antik Kenti ilk ziyaretçileri ile buluştu

Nazilli'nin kuzeyinde Bozyurt ve Eycelli Mahalleri arasında uzanan dar bir vadi içinde yer alan Mastaura Antik kenti ilk ziyaretçilerini ağırladı.

Amerika'nın çeşitli eyaletlerindeki üniversitelerde tarih, arkeoloji bölümlerinde öğretim görevlisi ve profesörlerden oluşan 20 kişilik akademisyen grubu Mastaura Antik Kentini ziyaret etti.

Kafileyi Mastaura Antik Kent alanında, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan karşıladı. Kafiledekilere Nazilli'nin doğal ürünlerinden oluşan ikramlar sunulurken Nazilli Belediyesi Halk Dansları topluluğu tarafından zeybek gösterisi yapıldı.

TANITIM İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞACAK

Nazillinin tanıtımına, turizmine, ticaret hayatına ciddi katkı sağlayacak bu hareketliliğin başlamış olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen başkan Özcan, bölgenin tanıtımına daha uygun hale getirilmesi için daha çok çalışacaklarını belirtti.

1610 yıllık Bukoleon sarayı'nda restorasyon çalışmaları başlatıldı İlginizi Çekebilir 1610 yıllık Bukoleon sarayı'nda restorasyon çalışmaları başlatıldı
Loading...