Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Megan Fox, Bozcaada’dan memnun ayrıldı’
‘Megan Fox, Bozcaada’dan memnun ayrıldı’
Geçtiğimiz günlerde bir belgesel filminin çekimi için Bozcaada'ya gelen dünyaca ünlü oyuncu Megan Fox'u, gazeteci ve öğretim görevlisi Prof. Dr. Haluk Şahin'in gezdirdiği ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından geziyle ilgili bilgi veren Şahin, "Bozcaada sokaklarında uzun uzun dolaştık. Bayan Fox, en çok Homeros’un İlyada’sının ardında gerçek olguların olup olmadığını merak ediyordu" dedi.
Kültür Sanat 5 Temmuz 2018 - 13:38

ABD’li ünlü oyuncu Megan Fox, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Türkiye’ye gelmişti. ‘2018 Troya Yılı’ etkinlikleri kapsamında Los Türkiye'de faaliyet gösteren Angeles merkezli Travel Channel ekranlarında yayınlanacak mitolojik efsaneleri konu alan ‘Myths&mysteries with Megan Fox’ isimli belgeselin çekimi için Çanakkale’ye gelen ve Bozcaada’ya da uğrayan Fox’u, gazeteci ve öğretim görevlisi Prof. Dr. Haluk Şahin’in gezdirdiği ortaya çıktı.

‘BOZCAADA SOKAKLARINDA UZUN UZUN DOLAŞTIK’

Fox ile birlikte çekildikleri fotoğrafı Facebook hesabından paylaşan Şahin, “Fox, Bozcaada'nın Troya ile olan ilişkisini ve ne kadar özel bir yer olduğunu benim ağzımdan duymak için geldi. Bozcaada sokaklarında uzun uzun dolaştık, Göztepe'ye çıkıp uzaklara baktık, haritalardan rotalar belirledik. Megan Fox Bozcaada'dan memnun ayrıldı. Troya'da Rüstem Aslan'la yaptığı çekimlerden de çok memnundu. Belgin ve ben de evimizde bir fincan sade kahvemizi içen bu ‘dünya starı’ mahcup kızcağızı sevdik” dedi.

meganfox‘EN ÇOK İLYADA’DAYI MERAK ETTİ’

Fox ile yaptıkları çekimlerin ikinci kısmında adanın en yüksek noktası olan Göztepe'ye çıktıklarını anlatan Şahin, şunları yazdı: “Benim 1973 model üstü açık kaplumbağaya güvenmediğimiz için bir arkadaşın arazi arabası eski Land Rover'ını ödünç aldık. Neyse ki yol onarılmıştı. Tepeye kolayca ulaştık. Orada karşımıza Antik Çağ'ın en müthiş panoraması çıktı: Güneyde Sappho'nun Lesbos'u, kuzeye dönerken Aristonun Assos'u, bin pınarlı İda'nın dorukları, Homeros'un İlios'u ya da Troyası, Çanakkale Boğazı'nın girişi ve 1915'teki büyük direnişin yamaçları, İmroz'un arkasındaki Semadirek Adası’nın Fengari tepesi (Troyalıların düşmanı fırtına ve deprem tanrısı Poseidon savaşı buradan seyretmiş), batıya doğru Limni ve en duru günlerde hayal meyal görünen karlı Olimpos! Bayan Fox, en çok Homeros'un İlyada'sının ardında gerçek olguların olup olmadığını merak ediyordu. Ben olduğuna inandığımı söyledim. İşte önümüzdeki panorama bunun kanıtı gibiydi. Homeros bu coğrafyayı ve topoğrafyayı çok iyi biliyordu. Bütün çizgiler Troya'da buluşuyordu.”
haluksahinmeganfox

 

Son güncelleme: 15:06 - 05.07.2018