Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmet Erdem’den sürprizlerle dolu bir albüm
Mehmet Erdem’den sürprizlerle dolu bir albüm
Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü 'Neden Böyleyiz'i dinleyicilerle buluşturdu. Erdem, albümde yine sürpriz isimlerle yaptığı düetlere yer verdi.
Kültür Sanat 16 Mart 2018 - 17:23

Sony Music etiketiyle bugün müzik marketlerde yerini alan albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Mehmet Erdem hayranlarını yine sürpriz düetler ve cover şarkılar bekliyor.

Mehmet Erdem bu albümde Ahmet Kaya’nın ‘Söyle’ şarkısını seslendirdi. 90'lı yılların büyük ses getiren şarkılarından olan ‘Duymak İstiyorum’u kendine has yorumuyla seslendiren Mehmet Erdem'e şarkının söz ve müziğinde imzası olan Cemali, düetiyle de eşlik ediyor.

Taner'in yorumuyla aynı döneme damgasını vuran şarkılardan olan sözleri Zeynep Talu Kurşuncu, müziği Garo Mafyan imzası taşıyan ‘Affetmedim Kendimi’, Mehmet Erdem yorumuyla dinleyicilerle buluşuyor.

BÖYLE AYRILIK OLMAZ’A YENİ YORUM

Albümde öne çıkan bir diğer cover şarkı, sözü ve müziği Adnan Ergil'e ait olan ‘Böyle Ayrılık Olmaz’. Şarkının düzenlemelerini de yapan Rubato'nun Mehmet Erdem'le şarkıya düet yapması ise albümün diğer bir sürprizi.

Sözleri Seyyid Nesimi'ye ait olan anonim eser ‘Ateş-i Aşka’ ise, yeni aranjesi ve Mehmet Erdem yorumuyla albümdeki cover şarkılar arasında farklı bir yere sahip.

Albümde yer alan şarkılar şöyle: 

1. Sensiz Ben Olamam
2. Sen De Vur Gülüm
3. Duymak İstiyorum (Feat. Cemali)
4. Söyle
5. Affetmedim Kendimi
6. Hara
7. Neden Böyleyiz
8. Böyle Ayrılık Olmaz (Feat. Rubato)
9. Ateş-i Aşka
10. Sen De Vur Gülüm (Alaturka Versiyon)