Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmet Güreli’nin yeni filmi ‘Dört Köşeli Üçgen’in çekimleri tamamlandı
Mehmet Güreli’nin yeni filmi ‘Dört Köşeli Üçgen’in çekimleri tamamlandı
Sinema, müzik, resim ve edebiyatın duayen isimlerinden Mehmet Güreli’nin yeni filmi 'Dört Köşeli Üçgen'in çekimleri tamamlandı. Filmde iflah olmaz bir gözlemcinin hikayesi anlatılıyor.
Kültür Sanat 25 Temmuz 2017 - 11:43

Mehmet Güreli'nin ‘Gölge’den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan ‘Dört Köşeli Üçgen’ Güreli'nin aynı zamanda dayısı olan ünlü yazar Sâlâh Birsel'in aynı adlı romanından uyarlandı. İflah olmaz bir gözlemcinin hikâyesinin anlatıldığı filmin başrolünü Mustafa Dinç üstlendi. Dinç’in yanı sıra, Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil ve birçok isim yer aldı.

MÜZİKLERİNİ DE GÜRELİ HAZIRLADI

Filme ayrıca Sâlâh Birsel'in eşi, tiyatrocu Jale Türkan Birsel de konuk oyuncu olarak destek verdi. Görkem Yeltan'ın senaryosunu kaleme aldığı ‘Dört Köşeli Üçgen’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil'in gerçekleştirdiği filmin özgün müzikleri Mehmet Güreli'nin imzasını taşıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden yapım desteği alan filmin çekimleri İstanbul, Alaçatı, Bodrum ve Selçuk'ta gerçekleştirildi.

dortkoseliucgen