Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Meltem Cumbul’dan sanatçılara 1 Mayıs çağrısı
Meltem Cumbul’dan sanatçılara 1 Mayıs çağrısı
Oyuncular Sendikası Genel Başkanı Meltem Cumbul, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamayla, 1 Mayıs'ta sanatçıların setleri, sahneleri ve stüdyoları tatil etmesi çağrısında bulundu.
Kültür Sanat 28 Nisan 2017 - 18:01

Meltem Cumbul, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’na davette bulundu. Cumbul, ilk olarak başkanı olduğu Oyuncular Sendikası’nın “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı 2009 tarihinde resmi tatil ilan edilmiştir. 1 Mayıs’ı hep birlikte dayanışma içinde, keyifle kutlayabilmek için setleri, sahneleri ve stüdyoları tatil etmenizi istiyoruz” çağrısını paylaştı.

ÇOCUK İŞÇİLER İÇİN İŞVERENLERE ÇAĞRI

İşverenlere de çağrıda bulunarak çocuk işçiliği eleştiren Cumbul, aşağıdaki karikatürü takipçileriyle paylaştı. Cumbul’un son mesajı ise iş cinayetlerine kurban gidenlerle alakalıydı: “1 Mayıs 2012’de sette meydana gelen iş cinayetinde set işçisi Selin Erdem, hayatını kaybetmişti. O ve hayatını çalışırken kaybeden ve kaza denilip geçilen işçiler için 1 Mayıs 2017 günü saygı duruşuna ne dersiniz?”