Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MESAM’a kayyum atandı! Arif Sağ gitti, Yavuz Bingöl geldi!
MESAM’a kayyum atandı! Arif Sağ gitti, Yavuz Bingöl geldi!
Arif Sağ ve Orhan Gencebay'ın kriz yaşadığı Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'ne (MESAM) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kayyum atandı. Kayyum yönetimi Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah tarafından oluşuyor. 
Kültür Sanat 5 Mart 2018 - 14:02

Kültür Bakanlığı, yaptığı incelemeler sonucunda başkanlığını Arif Sağ’ın yürüttüğü MESAM yönetimini görevden aldı. Eski yönetimin yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah üye olarak atandı.

Bakanlık, söz konusu gelişmeyle ilgili şu kararı aldı:

Birliğinizin idari ve mali işlemlerinin denetlenmesi, bir önceki teftişte sunulan tekliflerin yerine getirilip getirilmediğinin tespiti ve bazı üyeler tarafından ileri sürülen iddialarla ilgili gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yapılan tespitlere dayanılarak alınan 05.03.2018 tarihli ve 179431 sayılı Bakanlık Makamının Olurları kapsamında Birliğiniz üyelerinin daha fazla zarar görmemesinin bakımından;

-Birliğinizde 3 (üç) ay içerisinde olağanüstü genel kurul yapılması,
– Olağanüstü genel kurul yapılıncaya kadar mevcut yönetim kurulunun tedbiren işten el çektirilmesine ve yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ın asıl üye olarak: Vedat Çetinkaya, Celal Yancı, Osman İşmen, Yücel Ama, Alı Kocatepe, İclal Aydın ve Selahattin Akarsu’nun ise yedek üye olarak atanması
-Mart ayı içerisinde yapılacağı bildirilen olağan genel kurulun, olağanüstü genel kurul süreci göz önünde bulundurularak ertelenmesi, hususları uygun görülmüş olup gereğinin ivedilikle yerine getirilerek tarafımıza bilgi verilmesini önemle rica ederim.”

2014’TE DE KAYYUM ATANMIŞTI

MESAM’a yine Arif Sağ’ın başkanlığı döneminde 2014’te İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından kayyum atanmıştı.

MESAM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haydar Timisi, yaşanılanları Sözcü.com.tr’ye değerlendirdi…

Son güncelleme: 15:38 - 05.03.2018