Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MESAM’da para almadım diyen Orhan Gencebay’a makbuzlu kanıt!
MESAM’da para almadım diyen Orhan Gencebay’a makbuzlu kanıt!
Geçtiğimiz günlerde bir röportajında Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'ndeki (MESAM) görevi boyunca 'Huzur hakkı' almadığını ifade eden Gencebay'ın, 9 Şubat 2018'de 3 bin 550 TL huzur hakkı aldığı ortaya çıktı.
Kültür Sanat 6 Haziran 2018 - 15:24

Orhan Gencebay, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajında MESAM’daki görevi boyunca, maaş olarak tarif edilebilecek ‘Huzur hakkı’nı almaya tenezzül etmediğini belirterek, “Hiçbir zaman istemedik. Huzur hakkı almak için buraya gelenlerden ne köy olur ne de kasaba. Para için gelmek isteyen çok kişi var, bunlara sinirleniyorum ve üzülüyorum. Bir sanatçının buna ihtiyaç duyması beni üzüyor. Camia bitmiş, sektörümüz çökmüş durumda” demişti.

Oda TV’nin haberine göre, Gencebay’ın geçtiğimiz Şubat ayında ‘Huzur hakkı’ için 3 bin 550 TL aldığı ortaya çıktı. Belgenin kamuoyuna yayılması sonrasında Gencebay için “Alıp da ‘almadım’ diyene yazıklar olsun” yorumları yapıldı.

İşte, o belge…

gencebay
Son güncelleme: 15:26 - 06.06.2018