Metin Kahraman’a kanser teşhisi konuldu

Sanatçı Metin Kahraman'a kanser teşhisi konulduğu duyuruldu. Açıklama kardeşi Kemal Kahraman tarafından sosyal medyadan yapıldı

Metin Kahraman’a kanser teşhisi konuldu

Sanatçı Metin Kahraman’a kanser teşhisi konulduğu duyuruldu. Açıklama kardeşi Kemal Kahraman tarafından, sosyal medya üzerinden yapıldı.

metin3

Sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Kemal Kahraman, kardeşine lenforma(lenf kanseri) teşhisi konduğu açıklamasında bulundu.

Kemal Kahraman’ın açıklaması şöyle:

“Değerli arkadaşlar… Yaklaşık 2 ay önce Metin Kahraman’a Lenfoma (lenf bezi kanseri) teşhisi konulmuştur. 2 hafta önce uygulanan ilk kemoterapi sonunda her hangi bir komplikasyon çıkmamıştır. Şimdilik durumu beklenenden iyidir. Bu arada arayıp soran bütün dostlarımıza ve sevgili dinleyicilerimize, ayrıca çeşitli sosyal medya ortamlarında, geçmiş olsun dileklerini ileten dostlarımıza teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

Doktorlarımızın belirttiğine göre, kemoterapi sürecinin en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntılarından biri hastanın yorucu faaliyetlerden ve stresten uzak olmasıdır.

Bütün dostlarımızdan 6 ay süreyle Metin Kahraman’ı aramamalarını rica ediyorum. Tedavi sürecinin aşamalarında, her türlü gelişmeden siz dostlarımzı haberdar edeceğiz”

metin2

LENFOMA(LENF KANSERİ) NEDİR?

Diğer adı ‘lenf kanseri’ olan lenfoma bağışıklık sisteminin bir parçası olan lenfatik sitemde görülen, özellikle bir tür beyaz kan hücresi olan lenfositleri etkileyen bir kanser türüdür. Faklı alt türleri bulunan lenfoma temel olarak Hodgkin lenfoma ve Hodgkin olmayan lenfoma olarak 2 ana kategoriye ayrılır. Hodgkin olmayan lenfoma (NHL) tüm lenfoma vakalarının çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Devran Çağlar, Onur Akay'a canlı yayında hesap sordu İlginizi Çekebilir Devran Çağlar, Onur Akay'a canlı yayında hesap sordu