Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Uca’dan 1 Mayıs için anlamlı kutlama!
Metin Uca’dan 1 Mayıs için anlamlı kutlama!
Metin Uca, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili bir video paylaştı. Uca, bu özel günde tüm emekçilerin bayramını kutlarken, "Keşke gemilerim olsaydı" demiyorum. Gemilerim olmasın. Çünkü ben gemileri de yakmıştım" dedi.
Kültür Sanat 1 Mayıs 2019 - 17:00

Metin Uca, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Twitter hesabından bir video paylaştı. Uca, 1 Mayıs akşamı sahnede olacağını duyurdu.

“Kutlu olsun 1 Mayıs’ınız, kutlu olsun emeğiyle yaşayan herkesin bu anlamlı, özel günü” diyen Uca, şöyle dedi: “İlk defa yerel yönetimler sayesinde de kitlesel biçimde kutluyoruz, yasaksız, özgürce. İşte, iktidarın yerel yönetimlerde el değiştirmesinin en büyük keyfi bu oldu. 1 Mayıs’ı çalışarak kutlamanın da ayrı bir keyfi var. Akşam sahneye çıkacağım. Bir arabam var, bir güzel evim var. Mal varlığı eksik oldu aslında. Güzel tablolarım var, kitaplarım var, kedilerim var. ‘Keşke gemilerim olsaydı’ demiyorum. Gemilerim olmasın. Çünkü ben gemileri de yakmıştım. Gemileri de yakabilmek de, haksız kazançla gemi sahibi olmaktan çok daha iyi diye düşünüyorum.”